Skulptor uuest Pätsi skulptuurist: mõned heitsid ette, et on kurja näoga

Esimese Konstantin Pätsile pühendatud monumendi avas riigipea 1939. aastal ise. "Ringvaade" külastas aga kõige uuemat Pätsile pühendatud skulptuuri, mis avatakse oktoobris ning mis võtab juba ilmet.

"Näoosa on enam-vähem tehtud. Mõni päev veel vaadata-korrigeerida," kommenteeris skulptor Vergo Vernik Pätsile pühendatud skulptuuri protsessi. "Kõrvad on veel vaja teha ja soengut paremaks, aga suur töö on tehtud."

Vernik iseloomustaks skulptuuri sõnaga "jõuline". "Mõned heitsid ette, et on kurja näoga," rääkis ta ning lisas, et viimistlemise käigus saab seda vajadusel ka kohendada. "Õnneks tal on ikkagi isikupärane nägu - see teeb töö lihtsamaks," sõnas Vernik Pätsi kohta.

Skulptor tutvustas ka, et kivi, millest monument luuakse, on Rootsist pärit graniit. "Kui kivi toodi, kaalus see 43 tonni," nentis ta. "Esmalt sai Lõuna-Eestis 15 tonni maha võetud ja praeguses töökojas on veel maha võetud," selgitas ta töö protsessi. "Eestist sellist kivi ei leia."

"Meil oli aega neli kuud, et see lõpetada," sõnas kiviraidur ja kunstnik Brian Sibola Hansen. "Tavaliselt pakuksime, et selliseks tööks kulub üle aasta," sõnas ta, et töö tegemisega on olnud kiire.

"Kui natukene vääratab, siis saab korrigeerida, aga põhimõtteliselt ei tohi valesti minna, siis tuleb uus kivi tuua," vastas Vernik küsimusele, mis juhtub siis, kui kiviraidur vea teeks.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: