Galerii: president Alar Karis võõrustas Carolin Illenzeeri Fondi peresid ERM-is

Laupäeval, 10. septembril külastasid Carolin Illenzeeri Fondi lapsed koos fondi patrooni Alar Karisega Eesti Rahva Muuseumi.

"Laste huvi meie kultuuri ja ajaloo vastu algab muuseumist. Tutvustasin Carolin Illenzeeri fondi peredele oma lemmikmuuseumi terves maailmas – Eesti Rahva Muuseumi. Eesti kultuurilugu ja ajalugu ongi ju see, mis meid kõiki ühendab. Mul on au olla selle olulise fondi patroon, mis toetab vigastatud või langenud kaitseväelaste lapsi," rääkis president Karis. 

Karis andis ka üle pühendusega raamatud 1. septembril esmakordselt kooliteed alustanud lastele. Tänavu oli fondis selliseid lapsi seitse. 

"Oli uhke tunne saada presidendilt kingitus," rõõmustas 7-aastane Evelin. "Ringkäik riigipeaga oli väga põnev, eriti meeldis luukere ja paat."

Carolin Illenzeeri Fond on haridusfond, mis toetab nende laste õpinguid, kelle üks vanem on langenud või raskelt vigastada saanud Eesti kaitseväe teenistuses. Fond toetab neid lapsi koolialguse, huvihariduse ning ülikoolistipendiumitega. 

Fondi lastest läks septembris kooli 42 last ja noorukit ning seitse neist alustasid kooliteed esmakordselt. Lisaks jätkas üks tudeng õpinguid ülikoolis ning üks noormees on kaitseväes. Tänu lahketele annetajatele maksis fond välja 21 800 euro ulatuses koolialguse toetusi. 

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: