Marko Mihkelson: Charlesil ei saa kindlasti lihtne olema

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson arutles "Terevisioonis", kuidas Briti kuningas Charles III uuel positsioonil hakkama võiks saada ning missuguse pärandi jättis endast maha kuninganna Elizabeth II.

"See pärand, mille Elizabeth II jätab, on nii võimas, et selle varjus on võimalik kuningakojal veel väga pikalt toime tulla," vastas Mihkelson küsimusele, kuidas kuningapere kriitikaga tulevikus hakkama võiks saada. "See võiks kanda ka Williamit tulevikus."

"Kuningapere ja kuningakoja nägu on nii Elizabethi moodi - Charlesil ei saa kindlasti lihtne olema," arvas ta. "Praegu on väga suured ootused ja teisalt ka kartused, kas ta ikkagi tuleb toime selle pärandi hoidmise ja edasiviimisega ning kuningakoja kooshoidmisega," kommenteeris Mihkelson uut Briti kuningat.

Mihkelson nentis, et kuninganna Elizabeth II näitas üles erakordset erapooletust poliitilistes küsimustes. "Ta on andnud läbi lillede vihjeid, aga mitte kunagi kommenteerinud otse ega osalenud poliitilises arutelus," lausus ta. "Ilmselt tuleb kuningal sellest õppida."

Mihkelson arvas, et kuninganna suurim teene oli tema isiksus ise. "Ta on ikkagi suutnud kujuneda monarhide monarhiks üle ilma," sõnas ta. "Ta suutis muuta nii kuningakoja tähendust kui ka kujuneda ise inimeseks, keda täna kõik maailmas väga lugupidavalt meenutavad."

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Terevisioon", intervjueeris Katrin Viirpalu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: