ETV2 teemaõhtu on pühendatud juubilar Mait Malmstenile

Mait Malmsten
Mait Malmsten Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Näitleja Mait Malmsten tähistab 6. septembril oma 50. sünnipäeva. ETV2 pühapäevane teemaõhtu on pühendatud just talle.

19.30 "Pealtnägija. Mait Malmsten" (2018)

19.50 "Põrgu Wärk" (2006)

"Põrgu Wärk" on teine lugu Mart Kivastiku ja MTÜ R.A.A.A.M. loodud eesti kunstnike eluloonäidendite sarjast. Lugu mängiti Viinistu kunstimuuseumi katlamajas 2005. ja 2006. aasta suvel ning tunnistati 2005. aasta Eesti teatri parimaks lavastuseks. Eduard Wiiralti osas Jan Uuspõld, teistes osades Mait Malmsten, Tiit Sukk, Sulev Teppart, Raimo Pass, Harriet Toompere, Margus Prangel ja Hendrik Toompere jr. Lavastaja Hendrik Toompere jr, režissöörid Gerda Kordemets ja Kalle Käärik.

22.00 "Kertu" (2013)

Pärast jaaniõhtut kaob Kertu (Ursula Ratasepp) jäljetult. Kogu naise perekond satub paanikasse, sest Kertut peetakse oma tagasihoidliku ja kinnise loomu tõttu ullikeseks. Pärast pikki otsinguid leitakse ta alkoholilembese naistemehe Villu (Mait Malmsten) kodust voodi all hirmunult värisemas. Eelarvamuste küüsis külarahvas tõukab Villu enda seast välja, süüdistades teda naise ärakasutamises. Mis toimus sel öösel aga tegelikult? Tasapisi lahtirulluv tõde on jahmatavam, kui keegi arvata oskab.

Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud film "Kertu" on väikeses külaühiskonnas aset leidev ebatavaline armastuslugu, mis portreteerib ühe perekonna ning kogukonna varjatud suhteid. Film tõstatab küsimuse inimese õigusest õnnele ja armastusele ka siis, kui temalt on võetud võimalus ise otsuseid langetada. Osades Ursula Ratasepp, Mait Malmsten, Peeter Tammearu, Külliki Saldre, Leila Säälik jt.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: