Vokaalansambel Greip avaldas uue singli "Unerändaja"

Greip saates
Greip saates "Hommik Anuga" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

A cappella ansambel Greip avaldas uue singli "Unerändaja", mis on inspireeritud Austraalias elava taideleigari laulust.

Muusika autor Fred Rõigas kirjeldas, kuidas kaheksa aastat tagasi Austraalias elades hakkas ühel varahommikul tema telgi juures keegi vilistama meloodiat, mida ta polnud kunagi kuulnud. Esialgu arvas Rõigas, et karavaniparki jõudis mõni hiline piduline, kuid tundmatu vilistaja muudkui kordas ühte ja sama fraasi.

"Kõige veidram selle juures oli see, et ta püsis kindlas tempos ja hoidis pause, seejuures vilistades viisi rütmiliselt ja meloodiliselt väga täpselt. Selle peale läks mul uni ära ja hakkasin seda diktofoniga salvestama ja meelde jätma," kirjeldas Rõigas.

Mitu aastat hiljem avastas Rõigas salvestatud faili, pani salvestatud käigud kokku ja tekkis viis, mis jookseb nüüd vilena läbi kogu laulu. "Vilistaja rolli jätsin ma selles loos ennast, sest see tuletab alati meelde seda lindu seal Austraalias."

Laulusõnade autor Krete Erlenhein teksti tähendust ei ava, vaid jätab selle iga inimese enda kuulata ja mõelda. "Võin vaid vihjeks öelda, et tegemist ei ole unesegaselt ringi kolamisega. Fred saatis mulle viisi, mis oli nii inspireeriv, et sõnad sellele tulid suisa iseenesest," rääkis ta.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: