Tallinnas toimub esimest korda linnaruumifestival "Tulevik on täna/v"

Rävala puiestee
Rävala puiestee Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas Rävala puiesteel toimub 18. ja 19. augustil festival, kus võetakse fookusesse pealinna linnaruum, tulevikuperspektiivid ja kliimaküsimused.

Festivalipäevade keskmes on diskussioonid. Arutlusele tulevad näiteks tõukerataste eelised, puudused ja tulevikuperspektiivid linnas, müra- ja õhusaasteprobleemide lahendamine, haljastuse olulisus kuumalainete ja üleujutuste ajal ning 30 km/h tunnikiiruse kehtestamine pealinnas.

Festivali eesmärk on näidata, et elu linnas võib olla mitmekülgne, kui tänavatele mahutada lisaks autodele ka inimesed. Sündmus toob tähelepanu asjaolule, et Tallinnas aina suurenev autostumine ei ole jätkusuutlik, süvendades keskkonnareostust, elurikkuse vähendamist ja mõjudes negatiivselt inimeste tervisele.

Lisaks diskusioonidele toimuvad festivalil kontserdid, kus astuvad lavale EiK koos Maris Pihlapi ja Mattias Tirmastega ning Robert Linna koos Marten Kuningaga. Rävala puiesteel toimub kahel õhtul öökino, külastada saab välisministeeriumi kilukarbisaali, osaleda erinevates töötubades jalgrataste hooldamisest aknalauaaianduseni ning vaadata temaatilisi näituseid.

Festivali toimumiseks suletakse autoliiklusele kolmeks päevaks Rävala puiestee lõik Solarise keskusest Kentmanni tänavani.

Toimetaja: Lenel Kivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: