Tallinna merepäevade suurim külaline on kahemastiline Poola purjelaev

Baltic Beauty
Baltic Beauty Autor/allikas: Grzegorz Brodowski

Tallinna merepäevade suurim külaline on sel aastal Poola lipu all sõitev ja Noblessneri jahisadamas peatuv purjelaev Baltic Beauty.

Kahemastiline purjelaev Baltic Beauty ja ka teised festivalile saabuvad laevad teevad Tallinna lahel mitu sõitu, kuhu müüakse festivali külastajatele ka pileteid.

"Tänavu on Merepäevadel kohal kümneid erinevaid veesõidukeid ja nagu ikka, pole suur osa neist pelgalt kai ääres imetlemiseks mõeldud, vaid viivad huvilisi ka merele," rääkis Tallinna merepäevade mereliste tegevuste koordinaator Lauri Väinsalu. Sel aastal on esimest korda võimalik käia Tallinna lahel sõitmas hõljukiga ja Lennusadamasse saabub Eesti miinijahtija Sakala.

Lisaks saabuvad Lennusadamasse Eesti uhkeimad ajaloolised purjelaevad Moonland, Hiiu Ingel ja Lisette ning kohale tuleb ka soomlaste purjelaev Alexandra.

Tallinna merepäevad toimuvad sel aastal 25. kuni 28. augustini Vanasadama kruiisialal, Lennusadamas, Noblessneri jahisadamas ja Haven Kakumäe jahisadamas.

Toimetaja: Lenel Kivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: