Pühapäevane ETV2 teemaõhtu on pühendatud juubilar Luule Komissarovile

{{1660397160000 | amCalendar}}
Luule Komissarov
Luule Komissarov Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Pühapäevaõhtune ETV2 teemaõhtu on sel nädalal pühendatud näitleja Luule Komissarovile, kes 11. augustil tähistas 80. sünnipäeva.

20.25 "Siin ja praegu: Luule Komissarov" (ETV 1996)

21.15 "Paberist inglike", 1/2 (ETV 1996)
Dramatiseeringu August Gailiti romaani "Ekke Moor" ainetel on kirjutanud Margus Lepa, Salongteatris lavastanud Dajan Ahmet. Nelja peaosalist mängivad näitlejad Salme Reek, Ines Aru, Silvia Laidla ja Luule Komissarov.

22.10 "Paberist inglike", 2/2 (ETV 1997)

23.10 "Hetki arhiivist. Luule Komissarov"

23.20 "Kommentaare Eesti filmile: Metskapten" (ETV 1998)
Filmi valmimist meenutavad režissöör Kalju Komissarov, operaator Harry Rehe, helirežissöör Enn Säde, Manni osatäitja Luule Komissarov ja kunstnik Jüri Arrak.

23.35 "Metskapten" (Eesti 1971)
Legendaarne kapten Kihnu Jõnn valib oma laevale meeskonda, et minna Riiast Santosesse. Suurepärase inimesetundjana oskab ta kõrtsis märgata ka kaltsupuntra taga tõelist meest. Kaptenipaberiteta Jõnn suudab keset merd tuulevaikuses seistes januse ja näljase meeskonna oma tahtele allutada ning tema elutarkus ja tahe viivad laeva "Fortuuna" sihile raskete olude kiuste.

Režissöör Kalju Komissarovi film toetub Juhan Smuuli tollal menukale näidendile. Jüri Järveti mängitud peategelane alustab ühe filmikriitiku sõnul sealt, kus näitleja kuningas Leariga pooleli jäi. Vastandlike taotlustega film on tervikuna teinud Jõnnist realistlikuma tegelase kui Smuul silmas pidas. Osades Luule Paljasmaa, Katrin Karisma, Enn Klooren, Heino Mandri jt.

00.50 "Kõverpeegli klassikat: Mrs. McWilliams ja äike" (ETV 1986)
Hea tuju hetked klassik Mark Twainilt näitlejate Luule Komissarovi ja Enn Kraami esituses. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: