London jäi Eurovisooni võõrustusvõimalusest ilma

Eurovisioon 2022 finaal
Eurovisioon 2022 finaal Autor/allikas: EBU/SARAH LOUISE BENNETT

BBC ja Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) avaldasid, et Euroviooni võõrustuslinna valik tehakse seitsme linna vahel. Lõppnimekirja ei pääsenud Suurbritannia pealinn London.

Eurovisiooni võõrustav linn valitakse Birminghami, Glasgowi, Leedsi, Liverpooil, Manchesteri, Newcastle'i ja Sheffieldi seast.

Linnad, kes soovivad Eurovisiooni võõrustada, peavad täitma kindlad kriteeriumid. Näiteks peab linna lähedal olema kergesti ligipääsetav lennujaam ning potentsiaalne toimumiskoht, mis mahutab vähemalt 10 000 inimest. Võttes arvesse lühikest aega, mis on ürituse lavastamiseks jäänud, oli valikut tehes suur rõhk varasemate suurte rahvusvaheliste ürituste ja kaasaegsete muusikasündmuste korraldamisel.

Välja valitud võõrustajalinnad lähevad nüüd viimasesse etappi, kus neil palutakse oma pakkumisi üksikasjalikumalt välja töötada. 2023. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse korraldajalinna valiku otsustab BBC koostöös EBU-ga ning see kuulutatakse välja sügisel.

Tänavuse Eurovisiooni võitis Ukraina ansambel Kalush Orchestra, kuid turvalisuse huvides otsustati suursündmus pidada järgmisel aastal Suurbritannias, kes jäi lauluvõistlusel teiseks.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: Eurovision

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: