Eurovisiooni soovib võõrustada 16 Suurbritannia linna

Suurbritannia esindaja Sam Ryder 2022. aasta Eurovisiooni finaalis.
Suurbritannia esindaja Sam Ryder 2022. aasta Eurovisiooni finaalis. Autor/allikas: EBU/SARAH LOUISE BENNETT

Eurovisiooni lauluvõistlus toimub järgmisel aastal Suurbritannias. Oma soovist lauluvõistlust võõrustada on näidanud üles 16 linnavolikogu.

Eurovisiooni võõrustamisest Suurbritannias on huvitatud järgnevad linnad: Aberdeen, Belfast, Birmingham, Brighton, Bristol, Cardiff, Edinburgh, Glasgow, Manchester, Leeds, Liverpool, London, Newcastle, Nottingham, Sheffield ja Wolverhampton.

Linnad, kes soovivad Eurovisiooni võõrustada, peavad täitma kindlad kriteeriumid. Näiteks peab linna lähedal olema kergesti ligipääsetav lennujaam ning potentsiaalne toimumiskoht, mis mahutab vähemalt 10 000 inimest.

"Eurovisioonil oleks väga oluline roll meie majandusele - see aitaks kohalikke ettevõtjaid ning looks meie kodanikele veelgi parema elamiskoha," lausus Newcastle'i turismiteadlane Ian Thomas.

Tänavuse Eurovisiooni võitis Ukraina ansambel Kalush Orchestra, kuid turvalisuse huvides otsustati suursündmus pidada järgmisel aastal Suurbritannias, kes jäi lauluvõistlusel teiseks.

Euroopa Ringhäälingute Liit avaldab lühendatud listi potentsiaalsetest linnadest tuleval reedel ning lõplik otsus tehakse sügisel.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: BBC Entertainment, Variety

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: