Sümfoonilise metal'i ansamblid Apocalyptica ja Epica esinevad talvel Tallinnas

Apocalyptica
Apocalyptica Autor/allikas: Ville Juurikkala

20. jaanuaril esinevad Saku suurhallis sümfoonilise metal'i ansamblid Apocalyptica, Epica ja Wheel.

Soome bänd Apocalyptica ja Hollandi sama stiili kooslus Epica on jõud ühendanud projektiks nimega "The Epic Apocalypse Tour". Kontsertõhtule annab külalisesinejana hoogu juurde Soome proge-metal'i bänd Wheel. Tallinn on üks 40 Euroopa linnast, kuhu kontserttuur jõuab.
 
Sibeliuse akadeemiast klassikalise hariduse saanud Apocalyptica tšellistid alustasid tegevust 1993. aastal ning pälvisid tähelepanu kaverdades Metallicat ja mitmeid teisi raske roki ja metal'i bände. Pisut hiljem alustati omaloomingu salvestamisega ning bändi kõla rikastati trummide (sh näiteks mängis nendega Dave Lombardo Slayerist) ja vokalistidega (teiste hulgas Rammsteini Till Lindemann, HIMi Ville Valo, Guano Apesi Sandra Nasič, Slipknoti Corey Taylor, Three Days Grace'i Adam Gontier ja mitmed teised). Nii laiendati oluliselt tšello-rokkmuusika mõistet.
 
Seni on Apocalyptica andnud välja üheksa stuudioalbumit ning möödunud aprillis kinnitas koosluse liider Eicca Toppinen, et ka kümnes on juba töös. Plaate on müüdud üle nelja miljoni. Bänd on esinenud koos oma noorusaegse iidoli Metallicaga ja andnud tuhandeid soolo- ja festivalikontserte.
 
Epica sai alguse 2002. aastal kui kitarrist ja helilooja Mark Jansen lahkus bändist After Forever, et luua uus kooslus ja töötada rohkem klassikalise ja sümfoonilise muusika suunal. Bändi tuumikuks ongi saanud Mark Jansen ning metsosopran Simone Simons.
 
Epica loomingusse on sulandunud ka hiina, keldi ja lähis-ida muusikalised mõjutused. 20 tegutsemisaasta jooksul on Epica välja andnud kaheksa stuudioalbumit.
 
Proge-metal'i bänd Wheel alustas tegevust 2015. aastal Helsingis. 2019. aastal anti välja debüütalbum "Moving Backwards" ning 2021. aastal teine plaat "Resident Human". Oma muusikas keskendub bänd inimloomuse analüüsimisele – läbiv joon lugudes on inimene kogu tema imelisuses ja koleduses.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: