Arvamusfestivali kultuuriprogrammile paneb punkti sünnipäevakontsert

Arvamusfestival 2021 esimene päev.
Arvamusfestival 2021 esimene päev. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Arvamusfestival tähistab tänavu 10. sünnipäeva, mida tähistatakse ka muusika-, kino-, teatri- ja kunstiprogrammiga. Üles astuvad DJ NOËP, Estonian Dream Big Band, Lonitseera ja Paide Teater, comeback'i teeb tantsulaager.

Festivali esimese päeva õhtul toimub Paide keskväljakul tantsulaager, mille järel mängib plaate DJ NOËP. Festivali teise päeva õhtul toimub sünnipäevapidu, mis kulmineerub ühise tordisöömise ja kontserdiga. Kontserdi annab jazz-muusikakollektiiv Estonian Dream Big Band, mis astub esimest korda lavale Dagmar Oja ja Kaire Vilgatsiga ehk ansambliga Suured Tüdrukud.

Muusikaprogrammi mahuvad veel Ajakeskus Wittensteini retrodisko ja valgus-show. Philly Joe's jazz'i-klubi toob Festivaliklubisse aga Eesti jazz'i.

2015. aasta Arvamusfestivali arutelust alguse saanud Paide Teater mängib festivali külastajatele lavastust "Udu: mälukontsert kolmele häälele". Samuti toimub laupäeva hommikul Paide muusika- ja teatrimaja kultuuriaias Paide Teatri brunch.

Paide Kinos toimub kinoprogramm, kus on nii rahvusvahelised kui kodumaised väärtfilmid. Paide linna salapaiku on võimalus avastada Ründo Mültsi veetaval öörannakul vanalinnas. Esimest korda teeb Arvamusfestivalil ajalotuure Twitterist tuttav Keskaja Inimene. 

Paide tänavatel  saab festivali ajal näha kunstnik Elo Liiva valgusinstallatsioone, kunsti jagub ka Paide muusika- ja teatrimaja Avatud Galeriisse. Fotonäitustest on esindatud André Perlsteini "Prantsuse kinolegendid", Bálint Pörneczi "Figurák ning Kata Bereczki "Elu teekond". Lisaks on võimalik avastada Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku heliinstallatsiooni "Sirgjoone kestev paindumine". 

Kultuuriprogrammi kuuluvad ka kultuuriteemalised arutelud. Lastele on suunatud luguteatri arutelu-etendus "Millist teatrit lapsed tahavad?". Kavas on ka arutelu pealkirjaga "Teatritempel", kus juureldakse, kas teater võib meid muuta paremaks inimeseks ja kas teater võiks kuuluda ka laste kooliprogrammi.

Arvamusfestivali kultuuriprogrammi avab Paide keskväljakul neljapäeval, 11. augustil kell 18.00 ansambel Lonitseera.

Kultuuriprogrammi on kokku pannud Paide muusika- ja teatrimaja. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: