Tallinn Ballet Gala Junioril astuvad üles noored tantsijad üle maailma

Tallinn Ballet Gala Junior
Tallinn Ballet Gala Junior Autor/allikas: pressimaterjal

5. augustil kell 19 Tallinnas Vene kultuurikeskuses ja 6. augustil kell 18 Pärnu kontserdimajas toimuvad balleti galakontserdid, kus astuvad üles noored tantsijad 13 erinevast riigist.

Lavale kogunevad ballettikoolide õpilased ja noored tantsijad Eestist, Aserbaidžaanist, Küproselt, Soomest, Prantsusmaalt, Jaapanist, Koreast, Lätist, Norrast, Šveitsist, Venemaalt, Ukrainast ja Türgist. Samuti astub erikülalisena üles Eesti Rahvusballeti tantsija Leonardo Celegato.

Galakontserdid on lõppakordiks suvisele kolmenädalasele balleti intensiivkursusele Tallinna Balletikoolis, mis toimus sel aastal kuuendat korda. Suvekursuse õpetajate ja koreograafide seas leidub nii Tallinna Balletikooli esindajaid, aga ka külalisi välismaistest balletiasutustest.

Traditsiooniliselt astub galakontserdi lavastajana üles Eesti koreograaf Dmitri Harchenko. "Igal aastal valime välja kindla teema, püüame tutvustada tulevastele balletitantsijatele lisaks balleti klassikale ka suuri koreograafe ja heliloojaid. Seekord on tegemist suurepärase Austria helilooja Ludwig Minkuse loominguga, kes töötas aastaid Venemaal koos tunnustatud koreograafide Arthur Saint-Léoni ja Marius Petipaga," sõnasta.

Galakontserdi kavas on katkendid ballettidest "Paquita", "Don Quijote" ja "Bajadeer", aga ka kaasaegsed etteasted.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: