Tallinn hakkab koolilastele jalgrattatoetust maksma

Jalgratturid Tallinnas Lasnamäel.
Jalgratturid Tallinnas Lasnamäel. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

1. augustist saab Tallinnas esitada taotlusi "Rattaga kooli" toetuse saamiseks. Ühekordne kuni 100-eurone toetus on mõeldud jalgratta ostmiseks 10–15-aastastele lastele, kes on jalgratturi juhiload saanud käesoleval aastal.

"Rattaga kooli" toetuse eesmärk on edendada jalgratta juhilubade tegemist, et suurendada laste teadlikkust ohutust liiklemisest ja kujundada ohutu liiklemise harjumusi. Lisaks on toetuse eesmärk suurendada laste liikumisviisides rattasõidu osakaalu, edendada tervislikku eluviisi ja turvalist liikumist.

"Rattaliikluse kasvust võidavad kõik: linnas on vähem ummikuid, õhk on puhtam ja kasvab linnaelanike harjumus tervislikumalt liigelda. Oluline on anda ka lapsevanematele täiendav tõuge julgustada ja võimaldada oma lastel teha jalgratturi juhiload. See toetus on üks samm, et mõne aasta pärast tehtaks veerand kooli ja kodu vahelistes sõitudest rattal," ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: