Kodus tehtud positiivse koroonatestiga Covid-tõendit teha ei saa

Alates 1. maist saavad koroonaviiruse tuvastamiseks tasuta PCR-teste teha vaid riskirühma kuulujad, kodus iseseisvalt tehtud kiirtesti positiivse tulemusega läbipõdemistõendit teha ei saa. "Ringvaade suvel" stuudios käis koroonaviiruse levikust ja testimissüsteemist rääkimas terviseameti nakkushaiguste osakonna nõunik Irina Dontšenko.

Dontšenko sõnas, et inimesed, kes saavad kodus iseseisvalt tehtava kiirtestiga positiivse koroonaviirusega nakatumise tulemuse, peavad Covid-tõendi saamiseks juurde tegema tasulise PCR-testi või professionaalse antigeenide testi. Kuigi Eestis pole Covid-pass ringi liikumiseks vajalik, võib puudlik tõend reisides probleeme tekitada. 

Dontšenko sõnas, et statistika näitab, et koroonaviirusega nakatanute arv on viimastel nädalatel tõusuteel, eelmisel nädalal tõusis nakatanute arv võrreldes üle-eelmise nädalaga 28 protsenti. Nakkustrendi kasvamise taga on omikroni tüve uus alavariant BA.5, mis on suurema nakatumisvõime ja levikupotentsiaaliga. Kuigi nakatumiste arv kasvab, on haiguste läbipõdemise kulg enamasti kerge.

Dontšenko tõdes, et suure tõenäosusega jõuab viies koroonalaine Eestisse enne oktoobrit.

Toimetaja: Karmen Rebane, saatejuht Hannes Hermaküla

Allikas: "Ringvaade suvel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: