Kadrioru pargi sünnipäeva tähistatakse lossiaiamängude ja heategevuskontserdiga

Lossiaiamängud Kadrioru kunstimuuseumi ees
Lossiaiamängud Kadrioru kunstimuuseumi ees Autor/allikas: Kadrioru park

22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel 304. sünnipäeva. Programmi kuuluvad mängulised tegevused ja töötoad lastele ning ekskursioonid nii muuseumides kui ka pargis. Päeva lõpetab heategevuslik galakontsert.

Kell 12 algab lastega peredele mõeldud maastikumäng, mis sel aastal on inspireeritud näitusest "Stiilsed asjad". Eri aegadel on meie igapäevased asjad ka erisugused välja näinud – vastavalt ajastu moele ja tehnoloogia arengule. Näitus tutvustab ajaloolise mööbli ja interjööridetailide kaudu barokile, rokokoole ja ampiirstiilile omaseid jooni, samuti saab ülevaate ajaloolisest portselanist.

Alates kella 13-st toimuvad ekskursioonid Kadrioru kunstimuuseumis ja Mikkeli muuseumis ning Kadrioru pargis. Ekskursioonil tutvustatakse Kadrioru kunstimuuseumi näitust "Stiilsed asjad" ning tänavu 25. sünnipäeva tähistava Mikkeli muuseumi uuendatud püsiekspositsiooni "Idamaade portselan". Muuseumiekskursioonidel saab osaleda muuseumipiletiga, pargiekskursioonid on huvilistele tasuta.

Kell 18 algab Kadrioru pargi kontserdiväljakul galakontsert "Muusika rahu nimel". Kontserti korraldavad Kadrioru Park ja Kadrioru kunstimuuseum koostöös Eesti Punase Ristiga ning sissepääs on kõigile tasuta. Kontserdil astuvad üles solistid sopran Elena Bražnik (Ukraina, praegu rahvusooper Estonia solist) ja tenor Mykhailo Malafii (Lvivi riigiooper), kammerorkester ME104 dirigent Aleksandr Bražniku juhtimisel (Ukraina, praegu Vanemuise teatri koormeister ja dirigent). Kohal on Eesti Punane Rist ning saab teha annetusi Ukraina toetuseks.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: