Galerii: lõppesid komöödiafilmi "Vigased pruudid" võtted

Matsalu rahvuspargis lõppesid kodumaise komöödia "Vigased pruudid" filmivõtted.

Eduard Vilde 1888. aastal valminud jutustusel põhineva linateose stsenaariumi kirjutas Ott Kilusk, režissöör ja operaator on Ergo Kuld.

Kulla sõnul möödus võtteperiood justkui pere ringis. "Selle filmi võtete ajal tulid eriliselt hästi esile väikese aga tõhusa tiimi eelised. Näitlejaid oli kaheksa ning filmimeeskond koosnes olenevalt päevast umbes kümnest kuni kahekümnest inimesest. Tihe võtteperiood toimus peamiselt Lihula lähistel Laasu talus ja enamus meist veetsid seal ühiselt isegi jaanipäeva. Nii kujunes meil omavahel usaldus ja hea teineteise tundmine ning töö sujus lõbusalt ja professionaalselt," kinnitab Kuld. 

Filmi stsenaarium hargneb lahti 20. sajandi alguse Läänemaal, kus Lipuvere talu peremees on otsustanud oma tütred mehele panna jõukatele Mulgimaa kosilastele. Tütarde südamed kuuluvad aga juba kohalikele poistele, kellega koos sepitsetakse plaan, kuidas tülikatest peigmeestest vabaneda.

Filmis "Vigased pruudid" mängivad Oskar Seeman (Joosep), Simo Andre Kadastu (Juhan), Maria Teresa Kalmet (Miina), Maarja Johanna Mägi (Leena), Harry Kõrvits (täidab kaht rolli: Lipuvere peremees Mart ja Mulgi peremees Mikk) Pääru Oja (Jaak), Kaspar Velberg (Enn) ja Tarvo Vridolin (mölder).

Komöödia "Vigased pruudid" jõuab kinodesse 2023. aasta sügisel.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: