Merebioloog: merisiilik sattus Piritale tõenäoliselt inimese kaasabil

Möödunud nädalal levisid teated Tallinnas rannas merisiiliku jalga astunud naisest. Merebioloogi sõnul loom iseseisvalt Läänemerre sattuda ei saanud.

Merebioloog Jonne Kotta rääkis saates "Ringvaade suvel", et merisiilik ei pea sugugi alati tulema soojadest paikadest, vaid neid leidub ka Antarktikas ja Arktikas.

Siiski on raske öelda, kuidas isend siia sattus, kuna Läänemeri pole kindlasti merisiilikule sobiv elupaik. "Talle siin tegelikult üldse ei meeldi. Tõenäoliselt, kui see ka oli elus merisiilik, ta isegi ei jääks siin ellu," rääkis Kotta.

Siiani pole täit selgust, kas viga saanud naine tõepoolest merisiiliku otsa astus, kuna pilti ta ei teinud, kuid merebioloogi sõnul loom inimabita kindlasti meie maile ei sattunud. "Ta on tulnud kuidagi laevadega või jahikere küljes näiteks Taani väinadest või kuidagi kolmandat moodi," oletas Kotta.

Läänemeri on merisiiliku jaoks liiga mage. "Soolsuse barjääri ületamine on täpselt sama raske, kui minna õhuhingamiselt üle veehingamisele," selgitas merebioloog.

Merisiiliku peale astumine on Kotta sõnul esiteks väga valus, kuid teiseks tuleb kindlasti oga kohe välja tõmmata, kuna mürgisemad liigid võivad haavatud koha mädanema panna.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: