Võnge toob nädalavahetusel Peipsi järve äärde enam kui 30 artisti

Võnge toimub tänavu Peipsi ääres
Võnge toimub tänavu Peipsi ääres Autor/allikas: Siim Verner Teder / Brita Pinsol

Reedel ja laupäeval toimub Peipsi järve ääres Tartumaal Ranna puhkebaasis kultuuri- ja muusikafestival Võnge.

Võnkujaid ootab ees kaks pikka suvepäeva täis muusikat, maitseid, kunsti, juttu ja festivalimelu. Enam kui 30 kohalikku ja välismaist artisti astuvad üles seitsmel laval. Nende hulgas peaesinejatena elektroonilise muusika duo Honne (Suurbritannia), Metsatöll koos Eesti Rahvusmeeskooriga, laulja-laulukirjutaja Winona Oak (Rootsi) ning Nöep koos Sander Mölderiga.

Piiritagustest artist​​idest astuvad lavale lisaks Alice Phoebe Lou (Lõuna-Aafrika Vabariik), Godford (Prantsusmaa), Rick Feds (Läti), Emma McGrath (Suurbritannia) Tora (Austraalia), Annael (Prantsusmaa), Famous (Suurbritannia) ning Bluephox (Rootsi). 

Eesti artistidest näeb ja kuuleb veel artiste nagu Anna Kaneelina, Anett, Jüri Pootsmann, Jonas.f.k, Genka ja DEW8, EiK, The Nonconceptual Art Club, San Hani ja Metabora, Assahass, Púr Múdd (DJ-set), Mari Kalkun, Meisterjaan, Miljardid, Sten-Olle, Maian, Leik, Sibyl Vane, Fylgja, Taavi-Peeter Liiv, Kodavere Duo, Dr. Philgood (DJ-set), Sander Mölder (DJ-set), Kalev Rundu (DJ-set), Taavi-Peeter Liiv ja Richard Pohjanheimo (DJ-set), Iunsu ja Marlenx (DJ-set) ning Anna Celine Kraus (DJ-set).

Lisaks muusika nautimisele saab festivalil teha ja kogeda palju muudki. Hommikutel aitab saabuvaks päevaks õigeid võnkeid leida hommikujooga Triin Pärna juhendamisel. Pere nooremaid liikmeid ootavad Mudilasmets, Marakratimaa, Tiinekatihnik ja Rüblikurand – igale vanusegrupile oma töö- ja mänguala, kus juhendab tegevusi Maru Karu. Võnkel saab ka nautida fotograaf Aron Urbi näitust "Tund Kolkjas", kuulata haaravaid vestlusi Valmiermuiža DJ- ja jutualal, rentida SUP-laudu, et veeta aega järvel liueldes, lõõgastuda massaažilaual või lasta professionaalidel end kaunistada festivalimeigiga.

Kohale saabub raamatubuss Ratastega Raamatud ning muidugi ka palju erinevaid kauplejaid ja toitlustajaid, sh needki, kes pakuvad vegantoitu.  Laupäeval, enne muusikaprogrammi algust, on võimalik tutvuda kohalike Sibulatee vaatamisväärsustega – toimuvad giidituurid ümbruskonda.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: