Tartu linna päeval toimub üle kahekümne kontserdi

bariton Raiko Raalik ja sopran Elina Nechayeva koos Pärnu Linnaorkesteri ja E STuudio kammerkooriga
bariton Raiko Raalik ja sopran Elina Nechayeva koos Pärnu Linnaorkesteri ja E STuudio kammerkooriga Autor/allikas: Tarmo Haud

29. juunil tähistatakse Tartu linna päeva. Päeva jooksul toimub mitmeid traditsioonilisi üritusi nagu hommikukohv linnapeaga, Tartu medalite üleandmine ning aasta parima ehitise ning kauni kodu tunnustamine. Lisaks toimuvad rohkete esinejatega kontserdid ning lasteüritused Vanemuise Kollaste Kasside eestvedamisel.

"Tartu linna päev hoiab au sees traditsioone ja loob uusi. Linna päev toob kokku nii tartlased kui ka paljud linna külalised, et nautida üheskoos mitmekülgset kultuuriprogrammi ja tunnustada silmapaistvaid tartlasi," ütles linnapea Urmas Klaas.

Tartu linna päev algab kell 10 hommikukohviga Shakespeare'i kohviku terrassil. Kell 11 avatakse Vanemuise Kollaste Kasside lasteala, kus korraldatakse ekskursioone Vanemuise teatri suurde majja, erinevaid töötubasid, kontserte ning palju muud põnevat.

Tartu linna päeva peakorraldaja Reigo Tamm ütles, et sellel aastal toimub üle 20 väiksema või suurema kontserdi. "Ooperisümbioosides näeme koosluseid, kes pole seni koos musitseerinud. Galakontserdil kuuleme tuntud ooperiklassikat ja taasesitusele tuleb Tiit Kikase Tartule kirjutatud lühiooper "Ööbik ja üliõpilane". Galakontsert ja teised ooperisümbioosi kontserdid on külastajatele tasuta," lausus ta.

Keskpäeval toimub Vanemuise kontserdimajas 80-liikmelise noorte keelpilliorkestri kontsert koos Piret Krummiga. Baltimaade õpilaste keelpilliorkestris on mängijaid Lätist, Leedust ja Eestist. Dirigendipulti astuvad Kaido Otsing, Sander Tamm, Maija Ozola, Dace Zarina ja Vidmanta Luomaniene.

Päeval toimub üle linna erinevaid esinemisi ja kontserte. Esinevad keelpillikvartett Ooper-Kvartett, Cätlin ja Marko Mägi ning Tartu I muusikakooli õpilased ühise nimetaja all Tartu linna moosekandid.

Linna päeva ooperisümboosides astuvad lavale kooslused, keda tavaliselt koos esinemas ei näe. Koos musitseerivad Valter Soosalu ja Heldur Harry Põlda (Athena keskuses kell 15 ja 18), Stig Rästa, Hanna-Liina Võsa ja Johan Randvere (Elleri kooli Tubina saalis kell 16 ja 19), Genka, Marko Matvere, Andrus Rannaääre ja Joosep Kõrvits (Vanemuise kontserdimajas kell 17 ja 20). 

Kell 21 algab raekojaplatsil galakontsert, kus koos Pärnu Linnaorkestriga astuvad lavale Elina Nechayeva, Kai Rüütel, Reigo Tamm ja Raiko Raalik. Dirigeerib Kaspar Mänd. Galakontserdil tuleb taasesitusele Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi Tartule kirjutatud ooper "Ööbik ja üliõpilane", gala esimeses osas kuuleb tuntud ooperimuusikat.

Keskaegsete tartlaste jaoks oli linna pühakute Peetruse ja Pauluse päev ehk peeterpaulipäev 29. juunil üks tähtsamaid pidupäevi. Vana traditsioon taaselustati 2003. aastal, millest alates on just peeterpaulipäeval tähistatud Tartu linna päeva.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: