Galerii: president andis kruiisiterminalis üle riiklikud teenetemärgid

{{1655894760000 | amCalendar}}

President Alar Karis andis kolmapäeval Tallinnas Vanasadama kruiisiterminalis pidulikul tänuüritusel "Eesti tänab" üle riiklikud teenetemärgid.

President Alar Karis andis oma esimesel ametiaastal 148 teenetemärki. "Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie sõpradele välismaal, kes oma tegevusega on hoidnud meie põhiseaduse sõna ja mõtet, et Eesti riik on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele, kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus," rõhutas Karis veebruaris teenetemärke välja kuulutades.

Karis sõnas oma kolmapäevases kõnes, et tänu teenetemärgi saanud inimestele võime tunda end enesekindlalt, turvaliselt, vabade kodanike, vaba riigina.

"Need 148, kes tänavu pälvisid teenetemärgi, on inimesed, kelle pühendumine oma erialale või kogukonnale võiksid mõjuda innustavalt ka paljudele teistelegi, kes sageli tõstavad endast ettepoole töö, loomingu, riigi teenimise. Teie jaoks on niisugune pühendumine loomulik," kõneles president.

Tänuüritust "Eesti tänab" saab vaadata ETV eetrist kolmapäeval kell 19.30.

Naiskodukaitse juht: naised tahavad üha enam julgeolekusse panustada

Naiskodukaitse juht Airi Tooming sai Valgetähe teenetemärgi kriisiolukordadeks valmistumiseks mõeldud nutirakenduse "Ole valmis" loomise juhtimise eest.

"See on Naiskodukaitse, Naiskodukaitse paljude vabatahtlike töö. Mina lihtsalt organisatsiooni juhina olen võib-olla loonud tingimusi ja loonud sobivat raami. Aga töö eest tuleb ikka tänada kogu organisatsiooni," ütles Tooming "Aktuaalsele kaamerale".

Toomingu sõnul on aga hea praegusel ajal näha, et Eestis on palju aktiivseid naisi, kes tahavad julgeolekusse panustada.

"Neil on väga mõtestatud, väga põhjendatud see, miks nad on astunud organisatsiooni. Nad tõepoolest tahavad õppida, ise oma kriisiks valmistumise kompetentse tõsta, aga oluline argument on ikkagi ka see, et kui peaks vaja olema mis tahes situatsioonis, mis tahes kriisis nende abi Eesti julgeoleku tagamisele, siis nad on valmis oma panuse andma," selgitas Tooming.

Aleksejev: televisioon on meeskonnatöö

Valgetähe teenetemärgi pälvis ka Eesti Rahvusringhäälingu teleajakirjanik Anton Aleksejev, kes on koos operaator Kristjan Svirgsdeniga toonud vaatajateni uudiseid Ukrainast.

"Muidugi on väga suur rõõm ja olen presidendile väga tänulik, see on presidendi otsus. Samuti olen väga tänulik tervele ERR-i meeskonnale, sest nagu teada, on televisioon ikka meeskonnatöö," ütles Aleksejev.

Aleksejev käis presidendi korraldatud tänuüritusel koos operaatoriga, sest nad on ühine meeskond. Sageli peab operaator tema sõnul oma eluga rohkem riskima.

"Kui jääme tule alla, siis mina võin lihtsalt pikali visata. Kristjan aga, kui ta tahab mingit pilti saada, peab ikka mingil määral püsti jääma. Nii et tegelikult ma loodan, et äkki võib-olla kunagi operaatorid hakkavad ka saama ordeneid ja peaasi, et mitte postuumselt," rääkis Aleksejev.

Pidulikul tänuüritusel esinesid ka ansambel Kõrsikud ja VHK keelpilliorkester.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Merili Nael, Liisbeth Rats, Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: