Galerii: algasid uue kodumaise komöödiafilmi "Vigased pruudid" võtted

14. juunil algasid Läänemaal Matsalu rahvuspargis uue kodumaise komöödia "Vigased pruudid" filmivõtted.

Eduard Vilde 1888. aastal valminud jutustusel põhineva linateose stsenaariumi kirjutas Ott Kilusk, režissöör ja operaator on Ergo Kuld.

Ergo Kulla sõnul on Eduard Vilde naljand aegumatu materjal, millega on põnev töötada. "Jutustus "Vigased pruudid" on suurepärane tüvitekst, millest saab igal ajastul teha kaasaegse ja publikut naerutava filmi. Vanema ja noorema põlvkonna vastandumise temaatika puudutab kõiki ja pakub äratundmisrõõmu igas vanuses vaatajale," rääkis Kuld.

Filmi stsenaarium hargneb lahti 20. sajandi alguse Läänemaal, kus Lipuvere talu peremees on otsustanud oma tütred mehele panna jõukatele Mulgimaa kosilastele. Tütarde südamed kuuluvad aga juba kohalikele poistele, kellega koos sepitsetakse plaan, kuidas tülikatest peigmeestest vabaneda.

Produtsent Kristian Taska on veendunud, et Eesti klassikaline kirjandus pakub ainest veel paljudele filmidele. "Meil on väga hea meel, et selline hinnatud dramaturg nagu Ott Kilusk inspireerus Vilde klassikalisest naljandist ja kirjutas meile mängufilmi stsenaariumi, mis on täis lusti, ilusat loodust ja nooruslikku hoogu," kommenteeris Taska.

Ka produtsent Tanel Tatter usub, et Eesti kirjandusklassika ekraniseerimine on tõusev trend. "Senine kogemus näitab, et publik võtab raamatute põhjal tehtud filmid soojalt vastu, sest neid filme tahavad näha nii raamatulugejad kui ka näiteks need, kes ei ole koolis neid teoseid kohustuslikus korras lugenud ja eelistavad ekraani kaudu kogemusi saada. Eesti kirjanduses on veel väga palju väärt materjali, millest filme teha," lisas Tatter.

Filmis "Vigased pruudid" mängivad Oskar Seeman (Joosep), Simo Andre Kadastu (Juhan), Maria Teresa Kalmet (Miina), Maarja Johanna Mägi (Leena), Harry Kõrvits (täidab kaht rolli: Lipuvere peremees Mart ja Mulgi peremees Mikk) Pääru Oja (Jaak), Kaspar Velberg (Enn) ja Tarvo Vridolin (mölder).

Filmivõtted toimuvad juunis ja juulis 2022 ning "Vigased pruudid" jõuab kinodesse 2023. aasta sügisel.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: