Raamatukogude aasta üllatab üle-eestilise laste pannkoogipäevaga

"Suur suvine koogitegu raamatukogus"

Kolmapäeval toimub Eesti erinevates raamatukogudes laste pannkoogipäev "Suur suvine koogitegu raamatukogus". Iga raamatukogu üllatab omanäolise programmiga, aga ühiseks osaks on kõikjal pannkoogi küpsetamine ja Anti Saare raamatu "Suur koogitegu" ettelugemine.

"Raamatukogud mängivad olulist rolli laste lugemisharjumuste kujundamisel ning tänavuse teema-aasta puhul on raamatukogud suuremalt ette võtnud oma suviste lugemisprogrammide tutvustamise," sõnas Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Jaanus Kõuts. "Kui suvel võib lugemine teiste toredate tegevuste kõrval meelest minna, siis loodetavasti annab ühislugemine ja pannkookide küpsetamine meeleoluka alguse koolivaheajale ning hoiab lastel raamatukogu meeles," lisas Kõuts.

Raamatukogude aasta programmijuhi Liina Valdre sõnul leiavad raamatukogude aasta suvisest programmis endale tegevust kõik huvilised. "Juulis tulevad raamatukogud oma tavapärastest ruumidest välja ning neid võib kohata erinevatel sündmustel ning festivalidel. Reisisellidele ja peredele pakub avastamisrõõmu suur mõistatamismäng "Avasta Eesti raamatukogusid!", mille raames saab erilisi kogusid külastada ja templeid koguda ning raamatukogudes on võimalik ka kodukontorit teha," lisas Valdre.

Praegusel raamatukogude aastal on toimunud juba üle 1000 ürituse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: