ETV2 teemaõhtu on pühendatud Kristjan Järvile

Kultuuristuudio. Looming
Kultuuristuudio. Looming Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

ETV2 teemaõhtu on sel pühapäeval pühendatud dirigent Kristjan Järvile, kes tähistab 13. juunil oma 50. aasta juubelit.

"MI: Kristjan Järvi"
12.06 kell 19.30

Dirigent Kristjan Järvi juhatab Berliinis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul mitmel päeval järjest kontserti "Põhjamaa impulss". Lisaks teevad debüüdi tema juhendatud muusikaõpilased Balti Akadeemiast, mis kogunes Tartus ja Tallinnas. Kuidas ühendada ühes isikus dirigent, helilooja, juhendaja ja visionäär?

"Kristjan Järvi imeline maailm. Pühitsus"
12.06 kell 20.00

Rakvere Vallimäel toimus suurejooneline kontsertetendus, kus esinesid noorema generatsiooni andekad muusikud Nöep ja Andres Kõpper, Mick ja Angeelia Pedaja ning Anett ja Kristjan Järvi Ensemble. Mismoodi ühendab neid loodus, looming ja muusika või mis on neile ümbritsevas keskkonnas oluline, seda avaldavad nad intervjuus Karmel Killandile. Režissöör Erle Veber, produtsent Rait Roland Veskemaa.

"Kristjan Järvi. Elu on looming"
12.06 kell 21.30

Kristjan Järvi räägib oma elu esimese juubeli eel, kuidas maailmas läbi lüüa ja samal ajal iseendaks jääda; kuidas tema elu keerleb pärast pikki eksirännakuid ümber pere ja Eesti. Saate režissöör Raivo Maripuu, toimetajad Karmel Killandi ja Kai Väärtnõu.

"Põhjala Luiged"
12.06 kell 21.55

Suur heategevuskontsert Ukraina heaks, kus koguti Punase Risti kaudu toetust abivajajatele. Suurel kontserdil Poolas Gdanskis kõlas ka maailma esiettekandes Kristjan Järvi ja Ruslan Trochinsky uudisteos.

"Kultuuristuudio. Looming"
12.06 kell 23.55

Sarja "Kultuuristuudio. Looming" iga osa vaatleb ühe looja ühte või kahte märgilist teost, mida avatakse koos tegija enda ning tema loomingu mõtestajaga. Saate finaalis üllatab külaline vaatajaid ühe teda ennast mõjutanud olulise teose looga. Saatejuhid Ave Häkli, Kaspar Viilup, Meelis Oidsalu. Režissöör Ülle Õun.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: