Galerii: Artises esitleti Neeme Raua uut teledokumentaali Eesti ja USA suhetest

28. juulil täitub sada aastat, kui Ameerika Ühendriigid tunnustasid noore Eesti Vabariigi valitsust. Sel teisipäeval esitleti Artises Neeme Raua uut teledokumentaali "Eesti ja USA sajand: katkematu suhe", mis uurib kahe riigi arenguid läbi ajaloo. Saade jõuab ETV ekraanile juuli lõpus.

Nii siin- kui ka sealpool ookeani filmitud teledokumentaal võtab kokku olulised ajaloolised verstapostid ning toob päevavalgele senikuulmata lood rahvusvaheliste suhete ehitamisest ja püsimisest.

Mida tähendas toona värskele Eesti Vabariigile ookeanitaguse suurriigi tunnustus ning kuidas mõjutas see Eesti iseseisvumise taastamist pea 70 aastat hiljem? Kuidas võitlesid Ameerika eestlased üsna lootusetusena tundunud aegadel ikka Eesti nimel edasi?

Kuigi samal ajal püsis kindlalt ka USA mittetunnustamispoliitika, tuli eestlastel enda kuuldavaks tegemise eest tihti võidelda - seejuures vahel ka tulemusteta. Iseseisvuse taastamise järel on väikese Eesti ja suure Ameerika suhted kolme kümnendi vältel kasvanud tugevamaks kui kunagi varem. Kuidas Eesti tegelikult NATO liikmeks pääses ning miks on kahe riigi suhete uus sajand Eesti jaoks oluline?

Juulis ETV ekraanil tele-esilinastuvas saates "Eesti ja USA sajand: katkematu suhe" saab näha nii haruldasi ajaloolisi filmikaadreid kui ka avalikustamata dokumente Eesti ja Ameerika arhiividest.

Saate autor on Neeme Raud, režissöör Marek Miil, juhtoperaator Andrus Rebane, produtsent Birgit Rae.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: