ETV ekraanile jõuab dokumentaalfilm Simple Sessioni telgitagustest

Sel nädalal tele-esilinastub ETV-s ekstreemspordifestivali Simple Session dokumentaalfilm "Simple Session: telgitagused". Lühidokumentaal heidab sõitjate silme läbi pilgu Euroopa ühe pikaaegseima ekstreemspordifestivali telgitagustesse ja otse võistlusparki.

"Simple Session: telgitagused" annab eksklusiivse võimaluse näha, mis toimub festivali tagatubades ning miks sündmus jätkuvalt nii sõitjate kui ka publiku seas palavalt armastatud on. Tegemist on 2021. aastal festivalil üles filmitud dokumentaaliga, kus astuvad kaamera ette mitmed festivalil osalenud rulasõitjad ja BMX-ratturid, teiste seas Courage Adams, Hobie Doan, David Gravette, Joe Jarvis, Alex Kennedy, Lizard King, Julian Molina, Ivan Monteiro, Broc Raiford ja Reed Stark. Samuti kohtunikud Andy Zeiss ja Darryl Nau, kellest viimane on ka filmi jutustaja.

Simple Session kolis eelmisel aastal võistluspargi esmakordselt Põhjala tehasesse ning sel nädalal aset leidev festival toimub ka tänavu Kopli poolsaarel asuvas endises kummivabrikus. Filmis tuleb muuseas juttu sellest, kuidas Põhjala tehases olev võistluspark varasemalt Saku suurhallis olnud võistlusalast erineb ning mis eelised sel sportlaste silmis teiste sarnaste võistlusparkide ees on.

Ekstreemspordile omaselt jõuavad televaatajani nii õnnestumised kui ka ebaõnnestumised. Sõltumata tulemusest elavad sõitjad üksteisele alati kaasa ning sportlaste sõnul teebki see Simple Sessionist erilise festivali – kord aastas saadakse Tallinnas kokku, sõidetakse üheskoos nii võistluspargis kui ka linnaruumis ja nauditakse festivali ning sellega kaasnevat, pea nädalapikkust melu.

"Simple Session: telgitagused" autorid on Risto Kalmre, Alexander Rowe ja Anne Luhaäär ühes taustajõududega. Peaoperaatorid olid Andrew Knight, Eddie Peraza ja Emils Ozolins ning filmi monteeris Aiden Tuff.

Lühidokumentaali näeb ETV-s südaööl vastu reedet ning hiljem Jupiteris.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: