ETV suveprogramm rõõmustab kultuuri, suursündmuste ja filmiklassikaga

"Rannahotell" Autor/allikas: Pressimaterjalid

ETV toob sel suvel ekraanile kodumaised suursündmused, uued saated ja sarjad ning sumedad mängufilmiõhtud filmiklassikaga.

ETV suvekava hoiab kätt pulsil kõigel olulisel, mis Eestimaal ja kaugemalgi toimumas on. Alates 13. juunist võtab argipäevad kokku "Ringvaade suvel", kus saatejuhtimise võtavad endale peale lisaks "Ringvaate" saatejuhtidele veel näiteks Anu Välba, Urmas Vaino ja mitmed teised üllatajad. Hommikud aitab kuni 17. juunini käima lükata "Terevisioon" ja läbi suve hoiab Ukrainas toimuval silma peale pühapäevane "Ukraina stuudio".

Sel suvel on vaatajaid ootamas ees mitu elamusterohket rännakut ja sündmust Eestimaa erinevaist paigust. Kaidor Kahari uus kokandussaade "Maitse järgi" suundub toiduelamuste otsinguile alates 8. juunist. Juulis jõuab ekraanile Neeme Raua dokumentaalsaade, mis käsitleb Eesti ja Ameerika Ühendriikide diplomaatiliste suhete arenguid sajandi vältel.

Juuni teisel nädalal suundub ETV Jõgevale, kust 12. juunil tuuakse vaatajateni Eesti naiste tantsupeoetendus "Pere lugu". Juba juulis vastavad mehed naistele oma tantsupeoga Rakveres ja sellestki saab ETV vahendusel osa. Kaameratega ollakse kohal Võidupüha paraadil 23. juunil Kuressaares ja juulis Euroopa kultuuripealinn 2024 käivitumisel Tartus.

Kontserdisuve lükkab käima festivali Odessa Classics Tallinn avakontsert, mis ETV2 eetrisse jõuab sel reedel ja ETV-sse pühapäeval. Tuleval nädalal tähistab ETV koos Klassikaraadioga Neeme Järvi 85. sünnipäeva ja toob vaatajateni 10. juunil maestro juubelikontserdi. Juulis saab taas osa Vanemuise sümfooniaorkestri meeleolukast kontserdist Tartus Kassitoomel.

Filmi- ja sarjahuvilistel on põhjust suve oodata nii mitmete menukate saadete uute osade kui ka kodumaiste klassikute taas nägemise tõttu. Eesti filmi 110. aastapäeva puhul toob ETV laupäeviti vaatajate ette kümme aegumatut linateost, mis kinnistunud siinsesse filmilukku. Filmiõhtud avab 11. juunil mängufilm "Vallatud kurvid", tulemas on näiteks veel sellised teosed nagu "Naerata ometi", "Hukkunud Alpinisti hotel", "Georg" jpt. Vähemalt ühe filmi saavad vaatajad ka ise läbi avaliku hääletuse kavasse lisada.

Kõrvuti kodumaise programmiga lisab ETV suvekavasse kireva valiku sarjadest, mida vaatajad on juba pikisilmi oodanud. Nii saavad järje näiteks suvine ajastudraama "Rannahotell" (alates 28. mai, laupäeviti), suhtedraama "Lahku" (alates 30. mai, esmaspäevast neljapäevani), aga ka Soome haiglamenuk "Pulss" (alates 8. juunist esmaspäevast neljapäevani) ning hiljuti vaatajate südamed võitnud Itaalia haiglasari "Sinu kätes" (juulis). Haaravale kujunemisloole saab kaasa elada sarjas "Minu geniaalne sõbranna" (alates 3. juuni reedeti) ning põnevust lisavad suvesse tuntud romaanide ainetel loodud sarjad "Armastust otsimas" ja "Väike trummitüdruk".

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: