Fotod: Kadriorus tervitasid lapsi president ja õiguskantsler

Lastekaitsepäeval toimus Kadriorus presidendi kantselei esisel lipuväljakul heategevuslik lastepäev "Lastega ja lastele", kus astusid üles tuntud muusikud ja tantsijad. President Alar Karis ja õiguskantsler Ülle Madise andsid tänavustele laureaatidele üle tunnustusauhinnad. Toimuvast saavad lastekaitsepäeva õhtul ETV ekraanil linastuva saate vahendusel osa ka televaatajad.

Esinevad Eesti Raadio laululapsed, Estonia poistekoor Juhanid, Vanalinna Hariduskolleegiumi viiuldajate ansambel Võlukeeled, Ariadne, Andreas Poom, Karl Killing, Eleryn Tiit, Merilin Mälk ning räppartist säm. Lastele ja nende vanematele pakuvad meelelahutust JJ Street tantsijad ja külalised Lottemaalt ning pealtvaatajaid kutsub tantsima Märt Agu. Üritust juhivad Kait Kall ja lapse õiguste saadik Marilyn Lempu. 

Presidendi kantselei esisel muruplatsil rullivad end lahti telgid, kus lastele ja vanematele pakuvad põnevaid tegevusi Lastekaitse Liit, Sotsiaalkindlustusamet, eeskujuliikumine Valge Õhupall kui ka Eesti Lastekirjanduse Keskus. 

Lastepäev on kõigile tasuta ning see kestab kella 16st kuni kella 19ni.

Lastepäeva üritusel saab toetada vähihaiged lapsi ja nende vanemaid kohapeal või annetustelefonidele helistades: 900 21 50 – 5 eurot; 900 21 10 – 10 eurot; 900 21 25 – 25 eurot. 

Alates kella 20st on võimalik kaasa elada vannipartide võiduujumisele vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks toimuval Pardirallil.

A. Weizenbergi tänaval presidendi kantselei kõrval avatud välinäitus "Millist Eestit me siis tahame", kus on üleval selle aasta algul president Alar Karise korraldatud kirja- ja mõttetalgutel osalenud noorte mõtted. 

Samuti on Kumu, Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum sel päeval avatud lastele ja lastega peredele tasuta. 

Auhinnaga "Lastega ja lastele" tänatakse ja tunnustatakse inimesi ning organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud just laste ja perede käekäiku.  

Lastepäeva korraldavad ning tunnustusauhinda annavad kaheksa laste heaolu väärtustavat organisatsiooni: Vabariigi Presidendi Kantselei, Õiguskantsleri Kantselei, MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond ja Sotsiaalkindlustusamet.  

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: