Muusik Sten Li: ma ei ole Eestis 20 aastat elanud

Muusik Sten Li (kodanikunimega Sten Erik Allikas) pole 20 aastat Eestis elanud, kuid nüüd on ta kodumaa pinnal tagasi ja soovib oma kolmandat plaati siinse publikuga jagada.

Välismaale kolides teenis Sten Li elatist hoopis kokana. "Ma kunagi käisin Revalia poistekooris, kui ma olin väike ja sealt jäi mingi pisik külge," meenutas ta, mis teda muusikaga uuesti tegelema ajendas.

"Kui ma olin Kambodžas, siis ma leidsin endale muusikud ja siis me hakkasime tegema bändiga muusikat. Reisisime Vietnamis, Tais jne," tutvustas Sten Li bändi algusaastaid. "Olime ka residentbänd paaris kohas," lisas ta.

Sten Li rääkis, et kõige kauem peatus ta Kambodžas – seal oli ta kokku neli aastat. "Kusjuures eestlasi leiab üle maailma," vastas muusik küsimusele, kuidas ta 20 aasta vältel eesti keelt harjutada sai, et keel ära ei ununeks. "Kambodžas oli meil paar aastat trummar ja tema oli ka Eestist pärit."

"Hakkasin ära väsima reisimisest ja mõtlesin, et tulen puhkan jalga natuke. Leidsin Siimu ja Mati ühest vanast vanalinna keldrist," rääkis Sten Li naljatledes oma uutest bändikaaslastest.

"Meil on kolmas plaat praegu käsil," teatas ta. "Avastame veel ja vaatame veel, mis meile meeldib," ütles Sten Li. Muusikud olid äsja Hispaanias bändilaagris, seega saab nende lugudes kuulda ka hispaania muusika mõjutusi.

"Ma kirjutan sõnad ja meloodia ning Siim teeb biidi, masterdab ja miksib kõik. Mati teeb bassi sinna lisaks," tutvustas Sten Li bändi muusika loomise protsessi. "Meil on koos hästi lõbus ja sellepärast me seda ka teeme," lisas ta.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: