"Reetur" jõuab 46 miljoni vaatajaga Disney+Hotstari platvormile

"Reetur" Autor/allikas: Kalle Veesaar

Eesti Rahvusringhäälingu ja Elisa koostöös valminud originaalsarja "Reetur" näitamisõigused omandas 46 miljoni vaatajaga Disney+Hotstar, üks India suurimaid voogedastusplatvorme.

Eesti Rahvusringhäälingu ja Elisa koostöös valminud põnevussari "Reetur" sisenes möödunud aastal rahvusvahelisele teleturule ning tänavu on Eesti originaalsarja näitamisõigused omandanud Disney+Hotstar, üks India suurimaid voogedastusplatvorme.

ETV peatoimetaja Marje Tõemäe usub, et selline edulugu loob võimalusi ka tulevastele Eesti sarjadele.

"Kui varem on meie levifookus olnud pigem Euroopa-keskne ja konkurents sellel turul väga karm, siis koostöö India müügiagendiga GoQuest on näidanud, et meie toodetud sisul on võimalusi kogu maailmas."

Lisaks Indiale on spioonipõnevik äratanud tähelepanu ka mujal maailmas. Sarja näitamisõigused on omandanud Jaapani erameediafirma WOWOW, Leedu Rahvusringhääling LRT ning Austraalia SBS, lisaks on huvi sarja vastu üles näidanud meediafirmad Aasias, Austraalias ja Lõuna-Ameerikas. Sarja levitab maailmaturul distributsioonifirma GoQuest Media.

ERR-i ja Elisa koostöös valminud "Reetur" jõudis esimest korda vaatajate ette 2019. aasta lõpus ning Alfred Vindi rolli eest pärjati Tambet Tuisk Eesti filmi- ja teleauhindade jagamisel parima sarjanäitleja tiitliga. Sarja teine hooaeg esilinastus möödunud sügisel Elisa Huubis, ETV ekraanile jõuab põnevik 2022. aasta sügisel.

Novembri alguses tunnustati "Reeturit" kahe auhinnaga rahvusvaheliste teleprojektide festivalil "Heart of Europe" ja 2020. aastal pälvis Eesti põnevussari žürii eripreemia ka Tšehhis toimunud "Serial Killer" tele- ja veebiseriaalide festivalil.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: