Video: ämbriaia valmistamine suveperioodiks

Linnaaednik Elisabeth Niitaru tutvustas "Terevisioonis", kuidas valmistada uudset ämbriaeda.

"Kuna tegemist on konteinerhaljastusega, siis ta natuke ikkagi vajab hoolt," rääkis linnaaednik. Niitaru soovitas kasutada ämbriaia jaoks suuremat anumat, et suvekuumusega taimede ära kuivamise oht väiksem oleks.

"Kindlasti peaks sellel potil olema põhjas augud. Praegusele anumale lasin ma viis auku põhja teha ja sellest peaks piisama," õpetas Niitaru.

"Selleks, et mulda liiga palju ei kuluks ja asi liiga raskeks ei läheks - selleks ma panin põhja eelmisest aastast kuusekäbisid," lisas Niitaru. "Eelmine aasta oli hull käbiaasta," lisas ta. "Kui endal ei ole käbisid võtta, siis sobiks ka kergkruus."

"Ta ei ole nii pikaajaline haljastus," selgitas Niitaru, et taimi võib istutada ämbrisse pigem tihedalt. "Kui siin mingid püsikud elavad talve üle, või alustuseks suve, siis on hästi," ütles ta.

"Kui loodusest mingeid taimi võtta, siis peaks võtma neid suurema mullapalliga," soovitas Niitaru, kuid tema sõnul tuleks ikkagi enne taime loodusest võtmist veenduda, et tegemist ei ole kellegi eramaaga.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: