Airi Liiva: muusikaga tegelevad lapsed julgevad olla emotsionaalsed

Foto: Mattias Markus Kangur/ERR

Lastemuusika kirjutaja Airi Liiva rääkis saates "Hommik Anuga" noorte inimeste suhtest muusikaga. Stuudio Laulupesa eestvedaja tõi esile, et musitseerimine arendab lapsi kaugeleulatuvalt.

Airi Liiva, kes külastas emadepäeval eetris olnud saadet, on ise nelja lapse ema ja ootab viiendat. "Mulle meeldib see mäsu, mis lastega kaasneb. See, kuidas lapsed üksteist hoiavad. Ja see, et nad tülitsevad, ajab küll hulluks. Aga nad kasvavad koos. Ja kui peres on väike laps, siis see seob kõik üheks."

Lastelaulude puhul peab Liiva oluliseks, et need oleksid nakkavad. Veel tõi muusik esile, et lauludega koos välja antavad muusikavideod on tähtis osa sellest nakatamisest. "Muusikavideoid vaatavad lapsed ise ja nad tahavad ka ise videotesse saada."

Liiva rõhutas, et muusikal on võime arendada lapsi mitmekülgselt ja mitte ainult konkreetsetes oskustes, vaid inimeseks olemises. "Muusikaga tegelevad lapsed julgevad olla emotsionaalsed. Me ei kasvata muusikuid, vaid häid inimesi."

Saates esitasid Laulupesa väiksed muusikud oma ansambliga Sõbrad Liiva lastelaulu "Pühapäev".

Toimetaja: Anna Luther

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: