Video: üle-eestiline raamatukogutöötajate tantsuaktsioon oli suurim Tartus

Foto: ERR

Raamatukogud kuulutasid välja üle-eestilise raamatukogutöötajate ühistantsimise tähistamaks rahvusvahelist tantsupäeva. Tantsuaktsiooni avamisel lõi kaasa enam kui 20 raamatukogu ning suurim tantsupesa kogunes Tartu Raekoja platsile.

"Igapäevaselt ei tantsi... see sõltub raamatukogust. Paljudes raamatukogudes on väga palju huvitegevusi vastavalt kohalikule kogukonnale ja raamatukoguhoidjate enda huvidele," rääkis Tartu Linnaraamatukogu osakonnajuhataja Tiina Sulg.

"See lugu tegelikult on ühest raamatusõbrast, kellel on mure, et ta tahab väga raamatuid lugeda, aga raamatukogu pannakse lukku. Tal ei ole neid raamatuid kuskil lugeda ja lõpuks, kui raamatukogu avatakse, siis ta on väga õnnelik - nii et ühest suurest raamatusõbrast," tutvustas tantsu looja Kertu Valjala.

Tartust hargnesid tantsupesad üle Eestimaa laiali. Tantsiti näiteks: Valga, Narva, Hellamaa, Põlva, Saue, Tallinna ja Aste ja Eikla raamatukogudes.

Koos raamatukoguhoidjatega tantsis sündmusel ka sadakond väikest raamatukogusõpra. Kõik osalejad olid endale tantsupartneriks kaasa võtnud meelepärase raamatu.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaane kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: