ETV2 teemaõhtu on pühendatud näitleja Erik Ruusile

Näitleja Erik Ruus tähistas 23. aprillil oma 60. sünnipäeva ja ETV2 teemaõhtu raames tuuakse seetõttu vaatajate ette mitmed erisaated ning ka telelavastused ja filmid, kus Ruus on üles astunud.

"Kaadris: Tulivesi"
24.04 kell 19.30

Mängufilmi "Tulivesi" valmimist meenutavad lavastaja ja kaasstsenarist Hardi Volmer, stsenarist ning ajalooekspert Ott Sandrak, osatäitjad Erik Ruus ja Marko Matvere ning produtsent Mati Sepping. Sõna saab filmikriitik Jaan Ruus, võtteplatsiintervjuu 1993. aasta suvest on teiselt peaosatäitjalt Jaan Tättelt.

Mängufilm "Tulivesi"
24.04 kell 19.50

Meri, mehed, armastus, viin ja püssirohi. Film elust ühes Eestimaa põhjaranniku kalurikülas 1920. aastate lõpus, mil paljud hulljulged noored mehed tegelevad riskantse salapiirituseveoga ülemerenaabrite juurde Soome. Nukufilmilavastaja Hardi Volmeri ja ajaloolase Ott Sandraki stsenaarium on aluseks vaba fantaasialennuga filmile, mis siiski ammutab ainet tõestisündinud asjadest, olgu siis toonasest poliitilisest ladvikust kuuldunud kahtlustest või rannakülades reaalselt aset leidnud sündmuste kirjeldustest ning nendest inspireeritud legendidest.

Osades Erik Ruus, Jaan Tätte, Epp Eespäev, Ain Lutsepp, Lembit Ulfsak, Tõnu Kark, Marko Matvere, Eve Kivi jt. Režissöör Hardi Volmer, stsenaristid Ott Sandrak ja Hardi Volmer, operaator Arko Okk, kunstnik Toomas Hõrak, helilooja Olav Ehala, toimetaja Tõnu Karro, produtsent Mati Sepping.

"Näitleja. Erik - vaatleja"
24.04 kell 21.25

Näitleja äratas laiemat tähelepanu 1987. aastal peaosalisena Arvo Iho filmis "Vaatleja". Selleks ajaks oli selja taga juba mitu aastat näitlejatööd Viljandi ja Rakvere teatris. Saates kõnnib Erik Ruus vaatlejana mööda põhjarannikut, mõtiskleb, filosofeerib, ironiseerib ja demagoogitseb elu ning enese üle. Autor Gerda Kordemets, toimetaja Anne Tuuling.

Telelavastus "Tulge minu juurde"
24.04 kell 22.20

Hendrik Lindepuu instseneering Jaan Krossi romaani "Kolmandad mäed" alusel, lavastanud Arvi Mägi. Televariant Rakvere Teatri etendusest. Ainsaks tegelaseks on eesti kunstnik Johann Köler, keda mängib Erik Ruus. Lavastuse käivitajaks on Johann Kölerile Hiiumaalt Vaemla mõisast härra Rudolf von Gernetilt tulnud kiri, millele Köler otsib lahendust, õigustust ja väljapääsu.

Mängufilm "Ainus pühapäev"
24.04 kell 23.20

Sulev Keeduse diplomifilm. Filmi tegevus toimub II maailmasõja järel kusagil siin kohutavalt laastatud Eestimaal. Ilmset laastatust kannavad endas nii hooned kui ka inimesed. Esile kerkib kahe noorukieas venna Aleksi ja Ilmari muserdunud elukäik. Muserdunud on ka nende vanemad, kelle elu näib jätkuvat vaid veel mingist inertsist. Osades Elmo Nüganen, Kadri Ots, Erik Ruus, Mari Lill jt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: