Maribel Vääna: loodame, et Ukraina lapsed saaksid kunagi jälle südamest naeratada

Laupäeval, 23. aprillil, toimub Saku Suurhallis tasuta heategevuslik kontsert "Maailm, mis jääb meile", kus astuvad paljude teiste lauljate seas üles "Eesti otsib superstaari" eelmise hooaja finalistid Maribel Vääna ja Märten Männiste.

"See on tõesti kohutav ja mis kõige häirivam selle asja juures minu jaoks on, ongi see, et need väikse lapsed ja üldse need noored, näevad midagi sellist, mida nende silmad ei tohiks näha," rääkis Märten Ukraina sõjast.

"Ma arvan, et meie mõlema jaoks oli muidugi oluline Ukraina jaoks üldse midagi teha, aga meie mõlema jaoks on alati olnud esikohal lapsed, sest nemad võtavad traumat kõige kõvemini vastu ja selle aitamine, et need lapsed saaksid kunagi jälle südamest naeratada ja n-ö rõõmsad olla - see on hästi oluline," ütles Maribel omalt poolt.

"Ma tean, et see teema tähendab talle väga-väga palju ja seda on raske kõrvalt vaadata," vastas Maribel küsimusele, kuidas superstaarisaate võitjale Alika Milovale Ukraina sõjauudised mõjunud on. Alikal on isiklikud sidemed Ukrainaga. "Muidugi Alika on kohutavalt tugev inimene ja tal on alati naeratus näol, aga see, mis naeratuse taga on, on tegelikult valus," ütles ta.

Lisaks Maribelile ja Märtenile esinevad "Maailm, mis jääb meile" kontserdil ka paljud teised eelmise "Eesti otsib superstaari" saate finalistid ning 24 solisti, kelle seas on näiteks Uku Suviste, Maarija-Liis Ilus, Getter Jaani ja Stefan. Sündmusel on ka mitusada kooriliiget ja suur orkester. Heategevuskontserdile on vaja soetada tasuta pilet.

Kontserti näeb ka pühapäeval kell 22 ETV-s.

MTÜ Laste- ja Noorte Kriisiprogrammi telefoninumbrid on juba avatud:

900 6905 (5 eurot)
900 7901 (15 eurot)
900 7902 (30 eurot)

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: