Märts oli ETV ja ETV+ jaoks rekordiline kuu

"Aktuaalne Kaamera" 9. märtsil 2022 Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Sõda Ukrainas kasvatas märtsis oluliselt päevakajaliste saadete ja teemade mahtu ETV ja ETV+ kavades. Vaatajate huvi päevakajalise programmi vastu kasvas, nii ETV kui ka ETV+ vaatamisaja osakaal märtsis oli viimaste aastate kõrgeim.

Veebruari lõpus käivitunud mahukas eriprogramm tõi ETV ekraanile igapäevased "Ukraina stuudio", "Esimese stuudio" ja "Aktuaalse kaamera" lisasaated, mis kõik on kogunud ekraanide ette tuhandeid silmapaare. Käesoleva aasta märtsikuu ETV otsevaatamise osakaal 21,8 protsenti on viimase 16 aasta kõrgeim.

Märtsikuu vaadatuim ETV saade oli "Pealtnägija" 235 000 vaatajaga (otse ja järele), sellele järgnes "Aktuaalne kaamera". Seejuures ületas tööpäevade "Aktuaalne kaamera" seitsme protsendiga senist viimase kuue aasta tipptulemust, milleks oli koroonakriisi algus 2020. aasta märtsis. Keskmiselt jälgis argiõhtuti uudistesaadet märtsis 211 000 otse- ja järelvaatajat. Märtsi vaadatavuselt kolmas saade oli "Sinu uus sugulane", mille iga osa vaatas otse või järele keskmiselt 187 000 vaatajat.

Vaatajate huvi päevakajaliste ja välispoliitiliste teemade vastu peegeldab seegi, et märgatavalt kasvasid ka "Terevisiooni", "Välisilma", "Esimese stuudio" ja "UV faktori" vaatajanumbrid. Välisilma dokumentaalidest vaadatuim oli "Zelenski. Mees, kes astus Putinile vastu" 118 000 otse- ja järelvaatajaga.

Sarnaselt ETV-le suurendas päevakajaliste saadete ja uudiste mahtu ka venekeelne telekanal ETV+, mille programm täienes "Nädala intervjuu" ja "Aktuaalse kaamera" lisasaadetega, uue välispoliitikasaatega "Orbiit" ja kuu lõpus lisandunud telemagasiniga "Horisont". Võrreldes 2021. aasta märtsiga kasvas ETV+ vaatamisaeg käesoleval aastal ligi kaks korda ja otsevaatamise osakaal rohkem kui poole võrra.

ETV+ märtsi vaadatuim saade oli venekeelne "Aktuaalne kaamera" 29 000 vaatajaga, seejuures saavutas pühapäevane "Aktuaalne kaamera+" aegade kõrgeima kuu keskmise vaatajanumbri. 6. märtsi uudistesaade tõi telerite ette 36 000 vaatajat, mis on pühapäevase "Aktuaalne kaamera+" enimvaadatud saade läbi aastate.

Vaatajad võtsid suure huviga vastu ka uue laupäevase välispoliitika saate "Orbiit", mille iga saade kogus keskmiselt 22 000 otse- ja järelvaatajat, olles sellega uudistesaate järel populaarseim ETV+ omasaade.

ETV+ päevakajalistest omasaadetest jõudis märtsis esikümnesse veel "Kes keda?", "Nädala intervjuu" ja "Peegel". Seejuures tegid pea kõik ETV+ omasaated märtsis hüppelise vaatajanumbrite kasvu, võrreldes veebruariga kasvas ETV+ 20 enamvaadatud saate vaatajate arv 35 protsenti, muukeelsete vaatajate arv aga 58 protsenti. Aegade parima kuutulemuse tulemuse tegid märtsis hommikuprogramm "Kohv+", "Kes keda?", "Nädala intervjuu", "Oma tõde", "Narva stuudio: rahvale tähtis" ja "Öko? Loogiline".

Kõrvuti telerist vaatamisega kasvas märtsis ka ERR-i saadete vaatamine veebis. Telekanalite otsevaatajate arv kasvas aasta varasemaga võrreldes viiendiku. Sarisaadetest vaadati veebis enim "Aktuaalset kaamerat" nii eesti kui ka vene keeles.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: