X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kino Sõprus avab uue kinosaali Kai kunstikeskuses

67 aastat Tallinna vanalinnas tegutsenud kino Sõprus laieneb ühe saali võrra ning avab väikese Kai saali 20. aprillil Noblessneris Kai kunstikeskuses. Oma sünnipäevanädalal saab Sõprus taas kahe saaliga kinoks.

"Sõprus on alati olnud kahe saaliga kino, aga see ei tähenda, et saalid peavad asuma ühes majas. Põhja-Tallinna inimesed on Sõpruse sihtgrupp ja nüüd anname neile võimaluse külastada kino kodule lähemal, Noblessneri kvartalis," selgitas uue saali avamist kino omanik Indrek Kasela. 

Kai kunstikeskus on juba ammu janunenud kino järele, kuid operaatorit 70 kohaga saalil senini olnud ei ole.

"Kai saal tegi läbi uuenduskuuri, nüüd on seal kino väärilised istmed ja sisustus ning linna parim akustika," rääkis kino Sõpruse juht Ivar Murd. "Kai saalis kohtuvad vana ja uus, ehk siis Eesti vanim kino, kino Sõprus, ja moodne Kai keskus."

Murd lisas, et eesmärk on tuua inimesed kinno tagasi, seda kahel viisil. "Esiteks toome kinno filmid, millesse me usume, sest me armastame kino ja teiseks toome kinosaali inimeste kodudele ja elukeskkonnale, kus nad aega veedavad, lähemale. Usume kogukonnakinodesse ja filmikunsti tulevikku ning oleme valmis sellesse panustama"

Praegu on Kai saali kavas filmid nii uuemast kui ka vanemast ajast, väärtfilme ja kergemat kraami. Samuti jätkab Kai saal lastehommikutega, mis tutvustavad kinokultuuri kõige nooremale ja nõudlikumale publikule. 

Avafilm on "Alljumalad", mida sel nädalal näeb vaid Kai saalis.

Kusagil "Blade Runneri" seniteadmata Lasnamäe rajoonis õitseb lihatööstus, mille tooraineks on orjapidamisest tekkinud inimjäänused. Selle düstoopia lynchiliku lähituleviku kihistustes leidub aga inimesi, kelle pained söövad neid endid elusalt. Sekka veel verejanulist minevikku hundiseaduste aegu ning saabki kokku piiritu ulmeilma.

Kino Sõprus on Eesti vanim senitegutsev repertuaarikino, mis avati aastal 1955.

Kai saal avatakse 20. aprillil. Saal hakkab avatud olema viiel päeval nädalas kolmapäevast pühapäevani täis kinoprogrammiga. Piletimüük avatakse 18. aprillil Kino Sõprus kodulehel.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: