Linnamuuseumi ekskursioonid viivad "Apteeker Melchiori" filmi võttepaikadesse

Alates 17. aprillist korraldab Tallinna Linnamuuseum ekskursioone Tallinna vanalinnas
Alates 17. aprillist korraldab Tallinna Linnamuuseum ekskursioone Tallinna vanalinnas "Apteeker Melchiori" filmi radadel. Autor/allikas: Meeli Küttim

Alates 17. aprillist korraldab Tallinna Linnamuuseum ekskursioone Tallinna vanalinnas "Apteeker Melchiori" filmi radadel, kus võimalik kogeda, milline võis olla elu keskaegses Tallinnas ning kuulda lugusid filmitegemise telgitagustest.

Tallinna Linnamuuseumi ajaloolase Küllike Tinti sõnul aitavad ajalooteemalised filmid ja raamatud minevikule elu sisse puhuda ja tekitada huvi ajaloo vastu.

"Viimane film, mis käsitles keskaegset Tallinna, pärineb 1980. aastatest. Sellest ajast on aga ajalooteadus ja filmitööstus väga palju edasi arenenud. Nii "Apteeker Melchiori" mängufilm kui ka vanalinnaekskursioon filmi radadel avavad põnevaid uusi tahke keskaegsest Tallinnast."

Kuigi ka ajaloolased ise ei tea detailitäpsusega, milline keskaegne Tallinn oli, annab filmis esitatud nägemus ja vanalinnas asuvate apteeker Melchiori tegevuspaikade külastamine hea ettekujutuse selleaegsest elust.

"Ekskursioonil osalejad saavad viibida paikades, millel on filmis oluline roll. See aitab paremini mõista, milline oli keskaegne Tallinn, tolleaegneühiskond ja kuidas elu pealinnas sel ajal toimis," selgitas Tint.

Nädala alguses toimus ajaloolaste Juhan Kreemi ja Küllike Tinti juhtimisel esimene kutsetega ekskursioon väikesele seltskonnale, kus osalesid filmi režissöör Elmo Nüganen, kaasstsenarist Olle Mirme, apteeker Melchiori rolli mängiv Märten Metsaviir, produtsendid Tanel Tatter, Veiko Esken ja teised.

Tallinna Linnamuuseumi korraldatud avalikud ekskursioonid "Apteeker Melchiori" filmi radadel algavad 17. aprillil. Osalejad saavad tutvuda Toompea väikese ja suure kindlusega, käia läbi Toomvärava, Lühikese jala väravatorni, Rataskaevu ja Pika jala väravatorni juurest, külastada Pühavaimu kirikut ja Raeapteeki, kus saab maitsta ka apteeginapsu või martsipani, tutvuda filmi suurima massistseeni võttepaigaga Raekoja platsil, Dominiiklaste kloostriga ja teemakohaste museaalidega Tallinna Linnamuuseumis.

Ekskursioone juhivad Küllike Tint ja teised Tallinna Linnamuuseumi ajaloolased, kes avavad lisaks ajaloole ka filmitegemise telgitaguseid – millised nüansse filmitootjad keskaegse olustiku loomisel kasutasid ja miks mõnel juhul ei olnudki võimalik tagada filmis ajaloolist autentsust. Näiteks saab ekskursioonil vastuse küsimusele, miks osad keskaegse Tallinna stseenid filmiti hoopis Ida-Virumaal, Kuressaares, Lääne-Virumaal, Viimsis või Lätis.

Täpsem info ekskursioonide kohta Tallinna Linnamuuseumi kodulehel.

Indrek Hargla, Elmo Nüganeni ja Olle Mirme originaalstsenaariumil põhinev režissöör Elmo Nüganeni keskaegne krimipõnevik "Apteeker Melchior" jõuab kinodesse üle Eesti järgmisel nädalal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: