Autovabaduse puiestee tuleb Tartusse ka tänavu

Autovabaduse puiestee avanädalavahetus möödunud aastal.
Autovabaduse puiestee avanädalavahetus möödunud aastal. Autor/allikas: Silver Gutmann

Tartusse tuleb ka tänavu Autovabaduse puiestee, mis kestab sel aastal viis kuud. Sarnaselt kahele eelmisele aastale ehitatakse Vabaduse puiesteele vaba aja veetmise ala, kus korraldatakse südasuvel mitmekesist kultuuriprogrammi.

Suve alguses rajatakse Riia tänavale ja Vabaduse puiesteele ajutised autodest ja jalakäijatest eraldatud rattarajad. Vaksali sillast kesklinna suunas jäävad Riia tänavale 1+1 sõidurajad autodele, mille kõrvale tulevad liiklusega samas suunas kulgevad rattarajad ja kehtestatakse kiirusepiirang 30 km/h.

Vabaduse puiesteel toimub 17. juunist kuni 14. augustini nädalalõppudel kultuuriprogramm, avatakse toiduturg, tegutsevad tänavatoiduautod ning alal taaskasutatakse varasematest aastatest tuttavat välimööblit. Programmi ja ürituste ajaks suletakse Vabaduse puiestee lõik autoliiklusele ning tänav jääb avatuks ainult kergliiklejatele.

Autovabaduse puiestee eesmärk on korraldajate sõnul ühendada südalinn ja Emajõe-äärne ühtseks tervikuks, eraldada liiklejagrupid turvaliseks liikumiseks ja elavdada suvist linnasüdant.

Ettevalmistustööd Autovabaduse puiesteeks algavad juba mais ja uudne ruumilahendus püsib septembri lõpuni. Projekti jooksul kogutakse erinevaid andmeid ja hinnatakse inimeste kogemust püsivate ruumiotsuste tegemiseks tulevikus.

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu linn, Visit Tartu, SA Tartu 2024, Tiigi Seltsimaja, Tartu Turg ja kesklinna ettevõtjad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: