Galerii: Artises esitleti kodumaist dokumentaalsarja "Metsavennad"

ETV-s alustab kolmapäeval, 30. märtsil uus ajalooline dokumentaalsari "Metsavennad", mille esimest osa esitleti sel nädalal kinos Artises.

Metsavendlus kui Eesti ajaloo karmimaid peatükke tekitab siiani väga vastakaid arvamusi. Esmajoones tähendas metsavendlus tuhandete inimeste püüet varjata end võõrvõimu vägivalla eest, kuid sellel oli ka teine tahk - metsavendlus oli Eesti viimane relvastatud vabadusvõitlus.

Ajalooline dokumentaalsari "Metsavennad" võtab esimest korda Eesti teleajaloos ülevaatlikult kokku selle traagilise ja karmi ajajärgu. Kes olid need inimesed, kes hoidsid rahvuslippu kõrgel ka kõige punasemal perioodil, tuues pahatihti ohvriks enda elu? Millega nad igapäevaselt tegelesid ja kuidas elasid? Milliste jõhkrate meetoditega üritas nõukogude võim vastupanu lämmatada? Neile ja paljudele teistele küsimustele annavad sarja 11 osas vastuseid toonaste sündmuste tunnistajad, veel elus olevad metsavennad ning Eesti metsavendluse eksperdid ja ajaloolased.

Sarja stsenarist-toimetaja on Tõnis Leht, arhiivitoimetaja Ruth Alaküla, saatejuht Rasmus Kagge, režissöör Erle Veber ning produtsent Laur-Leho Kaljumets. Mitu aastat ette valmistatud sarja juures olid konsultantidena abiks Eesti Kaitsejõudude ülem Martin Herem ja arheoloog Mauri Kiudsoo.

"Metsavennad" on ETV eetris alates 30. märtsist kolmapäeviti kell 22.05

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: