ERR vahendab raadios ja teles ERSO heategevuskontserti "Ukraina meie südames"

18. märtsil annab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Estonia kontserdisaalis kontserdi Ukraina ja ukrainlaste toetuseks. Kontserdi otseülekannet vahendab reedel Klassikaraadio ja nädalavahetusel ETV, ETV2 ja ETV+.

Heategevuslikul kontserdil on kavas Mozarti, Beethoveni ning ukraina helilooja Mõkola Lõssenko looming. ERSO-t juhatab sel õhtul Kiievis sündinud ukraina dirigent Natalia Ponomartšuk, kes on alates 2002. aastast Kesk-Ukrainas asuva Dnipro (Dnipropetrovski) Filharmoonia sümfooniaorkestri peadirigent ja alates 2018. aastast Kiievi kammerorkestri peadirigent. Natalia Ponomartšuk lahkus Ukrainast 1. märtsil ning jõudis Saksamaa kaudu Eestisse 14. märtsi hilisõhtul. Eesti publikule esineb ta esmakordselt.

Kontserdil soleerib ukraina pianist Aleksei Botvinov, kes alates 2015. aastast korraldab kunstilise juhina Ukrainas ja Ida-Euroopas väga mainekat klassikalise muusika festivali "Odessa Classics". Tema kutsel peaks ERSO käesoleva aasta juunis esinema ka Odessa festivalil.

Kontserdi piletitulu annetatakse organisatsioonile Come Back Alive, mis rahastab Ukraina vabaduse eest võitlejatele kaitsevarustuse soetamist. Oma toetust saab üles näidata helistades annetusnumbritel:

900 7005 – 5€/kõne
900 7010 – 10€/kõne
900 7025 – 25€/kõne

"Ukraina meie südames" otseülekanne jõuab Klassikaraadio vahendusel kuulajateni reedel kell 19. Kontsert jõuab nädalavahetusel ka kõikidesse ERR-i telekanalitese: ETV2-s laupäeval kell 22.25, ETV-s pühapäeval kell 22.30 ja ETV+ kanalil pühapäeval kell 22.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: