X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Siim-Tanel Annus maalib Ukraina toetuseks

Maalikunstnik Siim-Tanel Annus elab kogu hingest Ukraina rahvale kaasa ja maalib nüüd nende toetuseks nn Ukraina südame.

Annus heidab iga päev koidikul oma majale Ukraina lipu. "Päris päikesetõusuga alati ei jaksa tõusta, aga nii pea kui tõusen, nii panen Ukraina lipu välja ja õhtul päikse loojudes võtan maha."

Siim-Tanel Annus on graafik, maali- ja performance-kunstnik. Ta on korraldanud 60 isikunäitust Euroopas, Aasias ja Ameerikas. Tema teoseid võib leida kogudest üle ilma. 1997. aastal esindas ta Eestit Veneetsia kunstibiennaalil. Nüüd aga võitleb ta Tallinnas Mooni tänava kodus ukrainlaste nimel.

"Seda maad olen ma armastanud tänu ristiisale, kes on sealt pärit, selgitas ta. "ja tänu suursaadik Tiit Matsulevitšile, kes juhatas mind seal öistel jalutuskäikudel seda maad armastama."

Annuse ristiisa Aleksei on pärit Ukrainast Lvovi lähedalt, kuhu on praegu kogunenud põgenikke kõikjalt laastatud riigist ja kuhu esmaspäeval kukkusid esimesed pommid. Peterburi sõjakoolis õppides kohtus Aleksei Annuse näitlejast vanatädi Ninaga. Noored armusid ja abiellusid. Aleksei suri, kui Annus oli 3-aastane, ent tema õpetus võidelda türanniaga kestab ristipojas edasi.

Kunstnikuna ei ole Annusel võitluseks Putiniga muid vahendeid kui maalimine. Tema suurtöö kannab nime "Ukrainian Heartbeat" ehk "Ukraina südamelöök". "Tööprotsess kestab veel paar nädalat ja siis läheb ta heategevuslikule oksjonile. Kõik läheb 100 protsenti Ukraina toetuseks."

Kuni maal veel valmib, püüab Annus vastupanu osutada protestidega üle Tallinna.

Toimetaja: Merit Maarits, intervjueeris Kaidor Kahar

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: