Merilin Aruvee: e-etteütluse tekstid saavad inspiratsiooni eesti kultuurist

14. märtsil tähistatakse Eestis emakeelepäeva. Juba 15. korda kutsub Vikerraadio kõiki kirjutama e-etteütlust.

"Vikerraadio e-etteütlus on mäng õigekirja oskuse peale," sõnas Tallinna ülikooli lektor ja e-etteütluse meeskonnaliige Merilin Aruvee. Osalejaid tuleb iga aastaga juurde ning möödunud aastal kirjutas e-etteütlust üle 10 000 inimese Eestist ja mujalt.

"E-etteütluse tekstid saavad inspiratsiooni eesti kultuurist," sõnas Aruvee ja täpsustas, et varem on etteütlus pühendunud näiteks tantsu- ja laulupeole ning talgupäevale.

Kirjanikest on tähelepanu pälvinud Anton Hansen Tammsaare, Jaan Kross, Jaan Kaplinski ja Kristjan Jaak Peterson. Tänavu teeb e-etteütlus kummarduse Juri Lotmanile, ent ei unustata ka raamatukogude teema-aastat.

E-etteütlust võib kirjutada mistahes nutiseadmega. Ka on oodatud paberile kirjutamine. Osaleda võib nii üksi või kambakesi.

Lisaks on e-etteütlust võimalik teha ka nägemis- ja kuulmispuudega inimestel. Osaleda saab kuues kategoorias ning eriauhinna pälvib ka parim nutiseadmega kirjutaja.

E-etteütlusest saab osa võtta emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10.25.

Aadressile [email protected] on oodatud ka fotojäädvustused e-etteütluse kirjutamisest.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Head saated iga päev"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: