ETV2 teemaõhtu on pühendatud ooperisolist Teo Maistele

Veebruari lõpus tähistati Eesti ooperilaulja Teo Maiste 90. sünniaastapäeval. 6. märtsil on ETV2 teemaõhtu pühendatud Teo Maistele, eetrisse jõuavad kontsertfilmid ja erisaated.

"Rahvakunstnikud: Teo Maiste"
6. märtsil kell 19.30

Teo Maiste oli Estonia teatri kauaaegne ooperisolist, keda kindlasti paljud pidasid oma lavalemmikuks. Sedavõrd laitmatu oli tema vokaal ja mahlakalt eredad osatäitmised. Saatejuht ja toimetaja Enn Eesmaa, režissöör Georg Jegorov.

"Teo Maiste ooperis"
6. märtsil kell 20.30

Ooperisolist Teo Maiste kümnetest ooperirollidest mahtus saatesse kahjuks vaid neli. Valitud stseenides ja duettides on kaastegevad Margarita Voites, Tiit Kuusik, Mati Palm ja Voldemar Kuslap.

"Puritaanlased"
6. märtsil kell 21.20

XIX sajandi itaalia helilooja Vincenzo Bellini ühe tippteose, ooperi "Puritaanlased" kahe peategelase duett. Esitavad Tiit Kuusik ja Teo Maiste.

"Vahelduvad maskid. Teo Maiste"
6. märtsil kell 21.35

Püsida aastaid troonil, suuta laval läbi elada äärmuslikke karaktereid ja jääda elus lihtsaks ning meeldivaks - igaüks vist nii ei suudakski. Heatujuline ja mõnusa huumoriga vestluskaaslane oskab Teo Maiste olla ka saates koos Ene Pillirooga.

"Populaarseid ooperikatkendeid"
6. märtsil kell 22.20

Teater Estonia ooperilauljad esitavad katkendeid ooperitest "Carmen", "Tormide rand", "Talupoja au", "Kihlus kloostris" ja "Luisa Miller". Kaastegevad teatri koor ja orkester Eri Klasi juhatusel.

"Väike kontsert 2"
6. märtsil kell 22.50

Stuudiokontserdil esinevad Noorte Viiuldajate Ansambel Erich Loidi juhatusel ja solistid Urve Tauts, Hendrik Krumm, Teo Maiste ja Margarita Voites.

"Roosid lõunast"
6. märtsil kell 23.10

Pool tundi Johann Straussi ja Ferenz Lehariga - operetipopurrii "Estonia" orkestrilt, lauljailt ja tantsijailt. Režissöör Sulev Nõmmik.

Kontsertfilm "Sa oled mu majas"
6. märtsil kell 23.40

Operetilaeval laulavad kõik - kapten, tüürimees, masinistid, junga ja reisijad. Esinevad Endel Pärn, Ervin Kärvet, Helgi Sallo, Helgi Toom, Illart Orav, Sirje Puura, Väino Puura, Teo Maiste, Voldemar Kuslap ja Väino Aren.

"Lööme lugu lustipillil"
7. märtsil kell 00.05

Rahvalikke viise esitab ansambel "Vikerlased". Koos nendega laulavad ja tantsivad "Põhjapiigad", Teo Maiste, Kalmer Tennosaar, tantsupaar Tiia ja Lembo Võsa. Režissöör Harry Rehe.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: