Vikerraadio e-etteütlus toimub emakeelepäeval

Tänavu toimub algselt ühekordse ettevõtmisena mõeldud Vikerraadio e-etteütlus juba 15. korda. Sel aastal loetakse tekst raadioeetris ette emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10.25.

Kuuldav tekst tuleb sisestada Vikerraadio kodulehel olevasse tekstiaknasse. Aken aktiveerub kodulehel kell 10. Etteütlust saab kirjutada kella 11-ni, teksti loetakse raadios ette korduvalt (35 minutit). Pärast e-etteütluse lõppu näeb Vikerraadio koduleheküljel korrektset teksti koos paralleelvõimalustega, enim tehtud vigu ning nende selgitusi.

Etteütluse päeval saab kirjutamise käigus tekkinud küsimusi täpsustada ka EKI keelenõuande telefonil 631 3731.

Tulemused avalikustatakse ja veaohtlikud kohad selgitatakse lahti samal päeval kell 14.05.

Korraldajad ootavad kõiki osalema ja oma kirjutatud teksti kindlasti ka kodulehel esitama. E-etteütlusel hindeid ei panda, oma isiklikku tulemust saab näha ja korrektse tekstiga võrrelda pärast tulemustest kokkuvõtete tegemist. Etteütluse tegemisest on aadressile [email protected] oodatud ka fotojäädvustused.

Etteütlust saab teha kuues kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed, vaegkuuljad ning välismaal elavad-õppivad eestlased. E-etteütlust on võimalik teha ka nägemis- ja kuulmispuudega inimestel. Samaaegselt raadioeetris kõlava tekstiga ilmub ERR.ee portaali video, kus teksti saab lugeda huultelt ning etteütluse lehekülg on kohandatud nägemispuudega inimestele.

Eriauhind antakse parimale nutiseadmega kirjutajale ning auhindu loositakse välja kõikide osalejate vahel.

Vikerraadio on e-etteütlusega emakeelepäeva tähistanud juba aastast 2008. Tänavune etteütluse tekst teeb kummarduse Juri Lotmanile, aga peab meeles ka raamatukogude aastat ja kirjanike liitu.

Alates 7. märtsist saab Menu-portaalis teha etteütluse eelharjutust, mis on kokku pandud varasemate aastate e-etteütluste vigade põhjal.

7.-14. märtsil kõlavad Vikerraadios Õigekirjagurmaani keelesäutsud, mis annavad vihjeid tänavuse teksti kohta. Kuula siit!
Õigekirjagurmaani ja Vikerraadio sotsiaalmeediakanalites saab läbi nädala kaasa teha ka keeletarkust pakkuvas viktoriinis.

Teksti koostanud töögruppi kuuluvad Tartu Ülikooli eesti kirjanduse doktorant ja Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor Joosep Susi, Tallinna Ülikooli emakeeledidaktika lektor Merilin Aruvee, Eesti Keele Instituudi juhtivkeelekorraldaja Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik, keeleameti peaekspert Killu Mei, Rocca al Mare Kooli Vodja individuaalõppekeskuse eesti keele ja kirjanduse õpetaja Triin Toome ning haridus- ja teadusministeeriumi eesti keele nõunik Sirli Zupping. E-etteütluse koordinaator on Laura Raudnagel Vikerraadiost.

E-etteütlust korraldab Vikerraadio koostöös Eesti Keele Instituudi ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Toimetaja: Laura Raudnagel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: