Fotografiska kohvikus näeb Tudengijazzile pühendatud näitust

Tudengijazz 1985
Tudengijazz 1985 Autor/allikas: Kujundaja Ivar Sakk

Tudengijazzi festivalile pühendatud pop-up näitust "TUJA 40" saab külastada Fotografiska I korruse kohvikus alates 1. märtsist.

Väljapanek on loodud juubelihõngulise festivali Tudengijazz raames, et rõõmustada üheskoos selle aastatepikkuse traditsiooni üle. Tänavu möödub 40 aastat esimesest festivalist, mis leidis aset 1982. aastal.

Tudengijazz on kandnud olulist rolli Eesti džässi arengus ning nende aastakümnete jooksul on festivali lavalaudadele jõudnud sadu noori muusikuid, kellest paljud on tänaseks Eestis tunnustatud ja armastatud rütmi- ja džässmuusikud.

Näitus annab ülevaate festivali katkematust arengust ning autorite tööd peegeldavad ilmekalt eri aastakümnete olemust. Tööde autoriteks on kunstnikud Ivar Sakk, Reiu Tüür, Kristjan Jagomägi, Kaarel Vahtramäe, Erkin Anton, Jorven Viilik, Taavi Rull ja Viktor Gurov. Näituse kuraator on festivali 2021.-2022. aasta graafiline disainer Viktor Gurov.

TUJA on vanima traditsiooniga Eesti džässmuusikafestival. Tänavu toimub festival 8.–12. märtsil ning järgemööda juba 40. korda.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: