TUJA 2022 | Starglide seab oma loomingule vähe stiililisi piire

Starglide
Starglide Autor/allikas: Joosep Ints

Möödunud sügisel sündinud koosseisu Starglide tuumikuks on Miina Martensoo ja Patrick Alexander Staak, kelle koostöös sündinud looming esitamisele tuleb.

Bändiliikmed tõi kokku Georg Otsa nimeline Tallinna muusikakool, kus enamik neist hetkel õpivad. Koosseisu seob ühine huvi džässmuusika, aga ka paljude teiste stiilide vastu, nimelt oli algusest peale eesmärgiks loomingu seisukohalt seada vähe stiililisi piire. Mõjutusi tuleb nii funkist, fusionist kui ka progressiivsest muusikast. Kuigi džässilik helikeel ja groove on repertuaaris küllaltki ilmne, on oluline osa loomingust ka kõikvõimalike piiride kompimine ning teatud keerukus nii kuulajale kui ka bändile endale.

Starglide on Miina Martensoo (vokaal), Patrick Alexander Staak (löökpillid), Oliver Kilk (kitarr), Märten Lehto (bass), Kairiin Kukk (klahvpillid).

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 40. korda 8.-12. märtsil 2022.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: