Kodumaine punkbänd Kurjam andis välja uue loo "Soome-Ugri impeerium"

Ansambel Kurjam
Ansambel Kurjam Autor/allikas: Marko Mumm

Punkansambel Kurjam õnnitleb Eesti Vabariiki 104. sünnipäeva puhul uue lauluga, mis on pärit nende peagi ilmuvalt albumilt. Singel kannab pealkirja "Soome-Ugri impeerium".

Uus muusikapala "Soome-Ugri impeerium" heidab pilgu Eesti ajaloole uuenduslikust vaatenurgast ning räägib sellest, kuidas aastatuhandete eest oli hoopis Eesti ühe suure impeeriumi juhtriik.

Kurjami vedav jõud ja loo autor Marko Sigus ütles, et lugu ajendas teda kirjutama üks teadusartikkel, kus väideti, et eestlased pole mingid metsarahvad, vaid juba 2500 aastat tagasi, kui roomlased alles rajasid oma vabariik, näib olevat Volga jõest Läänemereni laiunud olevat soome-ugri eliidi üldine maailm.

"Seega Kurjami uus laul "Soome-ugri impeerium" pole mingi lambist võetud heietus ega katsetus kirjutada mingit alternatiivajalugu, vaid see on kooskõlas uusimate teadusuuringutega soome-ugri kultuuri ja identiteedi kohta!" märkis Sigus.

"Senimaani oli Kurjami vanim laul nimega "1227", mis rääkis Muhu muinaslinnuse vallutamisest ristirüütlite poolt, aga käesolev laul on veel vanem ja räägib kõigest sellest, mis juhtus enne 1227 aasta sündmusi. Laul räägibki sellest, kui võimas soome-ugri impeerium omal ajal oli, milliste tipptehnoloogiliste pronksist sõjakirvestega maid vallutati ja kuidas lõpuks kõigis maailma nurkades kõlas ürgne eesti keel," lisas ta.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: