Piip ja Tuut teenetemärgist: see medal peaks minema meie lastele

Esmaspäeval jagas president Alar Karis välja 148 teenetemärki. Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvisid ka lavastajad ja teatrijuhid Haide Männamäe ja Toomas Tross, kes on ühiselt loonud Piip ja Tuut teatri ning Piip ja Tuut Mängumaja. "Ringvaate" stuudios olid asjaosalised ise kohal, kelle sõnul kuulub teenetemärk nii nende lastele kui ka teatripublikule.

"Suu on olnud naerul terve päeva," sõnas Männamäe, kelle sõnul ei saanud ta esmapilgul aru, miks mitmed tuttavad järjest õnnitlema kippusid. Toomas Trossi sõnade kohaselt ei suutnud ta esialgu uudist uskuda.

"Nagu oleks sünnipäev," nõustusid nii Männamäe kui ka Tross, sest telefonile saabub neile pidevalt õnnesoove. "Tunne on niisugune, et oleks esietenduse järgne vabanemine," kirjeldas Tross enesetunnet.

Männamäe ja Trossi arvates pälvisid nad presidendilt auväärse ordeni oma tegude eest teatrimaastikul. Nende loodud Piip ja Tuut teater on inimesi lõbustanud juba aastaid. Küll aga pole Tross ja Männamäe klounideks hakanud üleöö, vaid läbisid vastavad õpingud Taanis. "Kõik, mis juhuslikult juhtub, on täpselt õigesti," sõnas Tross.

"Me ise loome neid uusi võimalusi kogu aeg," ütles Männamäe, kelle sõnul ei ole nad üksteisest veel ära tüdinenud, sest lisaks teatrilava jagamisel on nad ka päriselus paar.

Kui varem tegi Piip ja Tuut teater lavastusi peamiselt lastele, on nüüd repertuaari jõudnud ka mõned etendused, mis on suunatud vanemale publikule. "Ega me sealt täiskasvanute maailmas pole ära läinud," tõdes Männamäe.

"Tegelikult on see ikkagi väga uhke tunne," sõnas Männamäe. Küll aga pole teenetemärk näitlejate sõnul kindlasti lihtsalt kätte tulnud. "Mingisugust hinda me oleme selle eest ikkagi maksma pidanud," rääkis Männamäe ja lisas, et kõige karmimaks hinnaks on ilmselt kujunenud enda laste omapäi jätmine. "Tegelikult see medal peaks minema meie lastele."

Küll aga leidis Tross, et kuna teenetemärgi said nad Männamäega siiski teatri eduka arendamise eest, kuulub see medal ühtlasi ka publikule.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: