Maagilise kuupäevaga teisipäeval abiellub Tartus tavapärasest rohkem paare

Pruut
Pruut Autor/allikas: Mana Kaasik

Tartu rahvastikutoimingute osakonnas registreeritakse maagilise kuupäevaga teisipäeval, 22.02.2022 tervelt 20 abielu, mida on tavapärasest kümmekond rohkem. Traditsiooniliselt toimub abielu sõlmimine reedeti ja laupäeviti ning suvekuudel.

"Alustame juba kell 10 hommikul ja kuigi soovijaid oleks olnud enamgi, pole meil sel päeval lihtsalt võimalik rohkem inimesi paari panna. 22. veebruaril sõlmitakse kaheksa abielu pidulikult saalis ja 12 kabinetis. On ainult rõõm, et abielu väärtustatakse," ütles rahvastikutoimingute osakonna juhataja Kristina Aabrams.

Mõned maagilised kuupäevad on abiellujate seas populaarsemad kui teised. Viimasel ajal on nendeks kuupäevadeks olnud ka 21.12.2021 (Tartu rahvastikutoimingute osakonnas sõlmiti 11 abielu) ja 02.02.2022 (8 abielu).

Möödunud aasta oli Tartu linnavalitsuses rekordiline abiellumiste aasta, kui sõlmiti 669 abielu, mis on viimase viie aasta suurim arv. Näiteks üle-eelmisel, 2020. aastal oli see arv 551. 

Abiellujaid oodatakse Tiigi tänava maja pidulikku saali, mis läbis möödunud sügisel uuenduskuuri ja mõningased täiendused on ees ootamas ka sel aastal.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: